Aston Martin подготвува автомобил без кров и прозорци

Новиот модел на Aston Martin ќе се продава за вртоглави 950.000 долари.

Инженерите и дизајнерите на Aston Martin го дизајнираа фантастичниот V12 Speedster кој воодушевува со неговиот дизајн, а во последните 12 месеци напорно работат на новиот модел по примерот на McLaren.

McLaren, за моделот без прозорци и кров понуди опција за ветробранско стакло, но новиот V12 Speedster нема да понуди такво нешто.

Како што е познато досега, оваа „ѕверка“ без кров и прозорци ќе ја придвижува 5.2-литарски V12 мотор и ќе произведува околу 700 коњски сили, а максималниот вртежен момент ќе изнесува 753 Nm.

За пренос на силата ќе се користи осумстепен автоматски менувач.

V12 Speedster од 0 до 100 км/ч стигнува за 3,5 секунди и развива ограничени 300 км/ч.

Првите испораки до купувачите пристигнуваат во првиот квартал од наредната година.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Концепти

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе