Астро анализа: Дали нè очекува црн финансиски август?

Дознајте каква е нумеролошката прогноза за август 2022 година.

Нумеролог открива дека овој месец нема да донесе драматични промени, но предупредува и дека во никој случај не е време за опуштање! Гледајќи ја историјата, во последниот месец од летото се случувале многу лоши работи, најмногу поврзани со финансиите, а дали ќе имаме „црн“ август во 2022 година?

„Осум (август е 8-ми месец во годината) може да се гледа како симбол на бесконечноста и повторување на различни ситуации, така што не е невообичаено што често повторно преживуваме одредени проблеми за кои верувавме дека сме ги решиле“, вели рускиот нумеролог Владимир Кузњецов.

Но, според него, оваа 2022 година, август нема да ја оправда титулата „црн“ месец.

„Оваа година, последниот летен месец ќе биде релативно неутрален. Нема да има големи несреќи или трагедии предизвикани од човекот што ќе ја потресат планетата. Но можни се економски промени“, вели тој. Овој месец може да се подели на три периоди: два ќе бидат неповолни за економијата, а еден позитивен.

Првите потреси се очекуваат од почетокот на месецот до 10 август. Вториот лош бран е од 26 август до 1 септември и ќе биде поврзан со финансиите. Тоа ќе влијае на секого поединечно, некој помалку, а некој повеќе. Сепак, според нумеролозите, средината на месецот ќе биде доста поволна и позитивна на паричен план.

„Економски раст ќе има кон средината на месецот, најуспешен период е од 16 до 21 август. Овој период е поволен за финансиите, за економијата. очекувате добивка“, истакнува нумерологот.

реклама

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Живот

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Read more

Пари, нов стан, запросување - три хороскопски знаци со најмногу среќа во октомври

Read more

Маките кои денешните тинејџери тешко можат да ги сфатат

Read more

Интроверт или екстроверт – начинот на кој се изразувате ве разоткрива

Read more
 

Магазин

Осаменоста може да ве убие, тврдат научници

Читај повеќе
  • play_arrow

Китови-убијци снимени во лов на голема бела ајкула

Читај повеќе

Зошто треба почесто да јадете сладок компир?

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најопасни спортски арени во светот

Читај повеќе

Видови храна кои при замрзнување го губат хранливиот квалитет

Читај повеќе

Каков тренинг да изберете во зависност од возраста?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тату артисти открија кој подобро поднесува болка - мажите или жените

Читај повеќе

Реагирајте навреме: Шест симптоми на рак на дојка кои не треба да ги игнорирате

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пржено бело месо со компири

Читај повеќе