Астролозите велат дека 30 ноември е најбаксузниот ден во годината

Астролозите велат дека овој ден ќе биде многу турбулентен. 30 ноември речиси никому нема да донесе пријатни ситуации. Доколку имате чувство дека ништо не ви оди добро, виновно е влијанието на планетите.

Емоциите ќе се загреат до крајност. 30 ноември е најопасниот ден оваа година и затоа е многу важно да се контролирате за да не правите некои глупости кои скапо ќе ве чинат во иднина.

Ноември се покажа како тежок месец. На крајот на есента секогаш има многу работа, но оваа година ѕвездите се потрудија да ни го отежнат животот на сите нас. Последниот ден од месецот се покажа како најопасен оваа година.

Подгответе се за внатрешни бури. Негативните чувства ќе бидат пренагласени на сите полиња. Сè што порано ве мачело, а што сте го заборавиле, повторно ќе дојде до израз. Не се исклучени ниту нови конфликти. Не размислувајте за минатото, живејте во сегашноста и обидете се да ги контролирате своите емоции. Исто така, деновиве е подобро да се биде внимателен со странци. Може да бидете измамени, затоа држете ги очите отворени и ушите исчистени.

Ова е многу незгоден период, велат астролозите, бидејќи една искра е доволна за сè да ескалира во пожар. Внимавајте на зборовите што ги кажувате за да не бидете погрешно протолкувани. Сè што правите, правете го дополнителна претпазливост.

Ако сте негативни во овој период и мислите дека ќе ви се случат лоши работи, тогаш тоа и ќе се оствари. Но, ако се обидете да размислувате позитивно и да ширите љубов, ќе го ублажите сето она што овој аспект го носи со себе.

Тагови
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Живот

Искрен и отворен: Со овој хороскопски знак секогаш знаете на што сте

Read more

Истражување покажа: Мажите со маска на лицето делуваат попривлечно

Read more

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Read more

Интелигентните луѓе се „ноќни птици“

Read more
 

Магазин

Искрен и отворен: Со овој хороскопски знак секогаш знаете на што сте

Читај повеќе

Село во кое може да живеете само ако сте оперирале слепо црево

Читај повеќе

Истражување покажа: Мажите со маска на лицето делуваат попривлечно

Читај повеќе

10 цитати за животот од Харуки Мураками

Читај повеќе

Што се случува во телото ако пиете кафе пред утринскиот тренинг?

Читај повеќе

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Читај повеќе

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Читај повеќе

Пет витамини и минерали важни во текот на зимските месеци

Читај повеќе