Asus го претстави најмоќниот гејмерски смартфон ROG Phone 3

Asus го претстави најмоќниот и најскапиот гејмерскиот смартфон ROG Phone 3. Смартфонот има Qualcomm процесор, пишува GSMArena.

Уредот доаѓа со AMOLED екран од 6,59 инчи со резолуција од 2340 х 1080 пиксели и со фреквенција на освежување на екранот од 144 херци. Смартфонот има 16 GB RAM и 512 GB интерна меморија.

Телефонот има 3 камери со резолуција од 64, 13 и 5 мегапиксели и можност за снимање на видеа со 8К резолуција.

Капацитетот на батеријата изнесува 6.000 mAh и поддржува брзо полнење.

Уредот поддржува специјални алатки за гејминг, на пример може да инсталирате AeroActive Cooler 3.

Почетната цена на смартфонот изнесува 800 евра. Најмоќниот модел има 12 GB RAM, 512 GB интерна меморија и чини 1.100 евра.

реклама

Проститутките први на удар на засилените КОВИД мерки

Read more

Се влошува војната меѓу Ерменија и Азербејџан

Read more

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Еротски колаж

Read more

Гејминг

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Read more

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Read more

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more

Гик

  • play_arrow

Како да снимате подолги видеа на Instagram Reels?

Читај повеќе

Децата имаат 44 отсто помали шанси да се заразат со COVID-19

Читај повеќе
  • filter

Откриени детали за новите Xiaomi Mi 10T и Mi 10T Pro

Читај повеќе

Чао FarmVille: Омилената Facebook игра заминува во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Apple направи заштитни маски за вработените

Читај повеќе
  • play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри игри за октомври 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ја поставите Gmail за примарна апликација на iOS 14?

Читај повеќе