Атлетико откри кои се заразените играчи, тимот сепак ќе игра во Лисабон

Мадридски Атлетико потврди дека двајцата заразени со COVID-19 во клубот се фудбалерите Анхел Кореа и Шиме Врсаљко.

Шпанскиот клуб вчера потврди дека има двајца позитивни во своите редови, без да каже дали се работи за фудбалери или членови на стручниот штаб.

Сепак, денеска беше соопштено дека првотимците Анхел Кореа и Шиме Врсаљко се позитивни на COVID-19, па Аргентинецот и Хравтот веднаш заминале во самоизолација и нема да бидат дел од екипата што ќе игра во завршницата на Лигата на шампионите.

URL

Шпанскиот клуб на 13 август во Лисабон ќе игра четвртфинален натпревар против Лајпциг, а ако помине ќе игра против подобриот од дуелот Аталанта - ПСЖ.

Атлетико во осминафиналето го исфрли шампионот Ливерпул, непосредно пред да биде паузиран фудбалот во цела Европа.

реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

Фудбал

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Read more

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Read more

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Read more

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Read more

Спорт

Ромеро сака кариерата да ја продолжи во Евертон

Читај повеќе
  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе