Audi RS3 пристигнува со повеќе од 400 коњски сили

Audi RS3 ќе дебитира во септември 2021 година, а се шпекулира дека ќе го движи 5-цилиндричен мотор.

Audi RS3 се наоѓа во финалната фаза на развој и ќе се појави во септември наредната година, а шефот на маркетинг за Audi Sport Франк Мичл за Auto Express рече дека фановите можат да бидат сигурни дека инженерите ќе завршат одлична работа.

Мичл рече дека новиот Audi RS 3 ќе биде една од најуспешните модели и ќе го движи 5-цилиндричен мотор.

Сè уште не се објавени други детали, но познато е дека ќе развива повеќе од 415 коњски сили и 500 Nm максимален вртежен момент.

Не е објавена цената ниту датумот кога ќе започне продажбата.

Тагови
реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Жителите на Ново Маало во одбрана на проектот спроти „Холидеј Ин“

Read more

Концепти

Пред светската премиера - објавени фотографии од Mercedes Ц класа

Read more

Hyundai откри кога пристигнува Ioniq 5

Read more

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Read more

Volvo подготвува нов електричен автомобил

Read more
 

Автомобили

Претставен новиот Škoda Kodiaq: Нов дизајн и нови технологии

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota ќе го претстави новиот електричен SUV во Шангај

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla e минимализам во споредба со електричниот EQS на Mercedes

Читај повеќе
  • filter

Citroën го претстави новиот C5 X

Читај повеќе

Што би купиле - постар половен автомобил со помалку поминати километри или понов со повеќе?

Читај повеќе
  • filter

Галерија на денот: Mercedes AMG CLS 53

Читај повеќе

Познато кога ќе пристигне новиот Dacia Duster

Читај повеќе
  • filter

Škoda ја претстави новата Octavia Sportline

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тест за издржливост: 5.000 километри поминати со константни 300 км/ч

Читај повеќе