Аудиовизуелно уживање - новата песна „Парфем“ на Пијан Славеј и Тања Тас

Александра Спасеска
/ 28.05.2021 / 14:40

Фронтменот на „Фолтин“ Бранислав Николов, под уметничкото алтер-его Пијан Славеј, заедно со Тања Тас ја претставија новата песна „Парфем“.

„Сакаш ли да чуеш едно смело прашање: може ли за љубов да се пее по сеќавање?“ се првите стихови во песната што се снимаше во Студио "ТРА-ЛА-ЛА", во јануари годинава.

Остатокот од екипата го сочинуваат: Гоце Јованоски – бас, Иво Солдатовиќ – кларинет, Антоние Весковски – вибрафон, Мите Димовски - тапани, снимање, микс и мастеринг.

Концептот и анимацијата за видеото се на Ивона Ѓорѓиовска, Илија Тирицовски е извршен продуцент, а  Пеце Талески – продуцент. Продукција и издавач на песната ОХО ПРОДУКЦИЈА.

 

Remote video URL
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

МК сцена

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Read more

„8 часа љубов“ – прв пијано маратон на македонската музичка сцена

Read more

Израелска поп-ѕвезда ќе настапи на „Здраво Млади 11“

Read more

Аудиовизуелно уживање - новата песна „Парфем“ на Пијан Славеј и Тања Тас

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе