Авантура од мачкина перспектива носи новата игрица Stray

Ако некогаш сте се запрашале како би изгледал животот на една напуштена мачка во некој друг свет, ви ја препорачуваме игрицата „Stray“, која носи постапокалиптична авантура на мачка оставена сама на себе додека бара враќање во нормалниот свет.

Игрицата за семејството мачки во многу интересното издание на Annapurna Interactive завршува во моментот кога нашиот главен „лик“ во оваа игрица за PlayStation и PC не успева да прескокне една од пречките и завршува во подземен дистописки град каде има хуманоидни роботи.

Патот до враќање во реалноста и животот што го знаела нашиот жолт мачор не е лесен. Многу непријатели во вид на мини-чудовишта, но и роботи кои на почетокот бегаат од главниот лик, а подоцна му се најдобри сопатници на патот кон реалноста, се само дел од предизвиците.

На патот кон излезот од светот со роботи, незаменлива е помошта на роботот B-12 кој ќе го носите на грб. Преведувач, десна рака, база на податоци и што уште не ќе ве придружува речиси од почеток до крај.

Интересното во оваа игрица е што мачорот не е робот. Со својот карактер буквално го живеете животот на мачорот. Заедно со трчањето има и мјаукање кое предизвикува бројни реакции од околината, острење на шепите по теписи, ѕидови или врати, тропање по стаклени тегли или шишиња, но и спиење со предење.

Во прилог носиме само мал дел од гејмплејот на оваа игра, кој може да се заврши за околу 3-4 часа без уживање или 7 часа со истражување и уживање во животот од мачкина перспектива.

Remote video URL
реклама

Главниот украински разузнавач тврди: Путин има двојници, се менуваат по потреба

Read more

Голем неделен хороскоп: Близнаците добиваат „жолт картон“, Бикот конечно ќе ужива

Read more

Се појавија снимки од злогласниот руски „нуклеарен воз“

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

Гејминг

Пробиена заштитата на PlayStation 5, хакер успеа да инсталира игра

Read more

Пристигнува првата Razer Android конзола

Read more

3 најдобри Android игрици кои излегуваат годинава

Read more

Xbox повеќе нема да бара нон-стоп интернет конекција при играњето

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Пробиена заштитата на PlayStation 5, хакер успеа да инсталира игра

Читај повеќе

Нема повеќе бесплатно гледање во 4K на YouTube - ќе мора да се претплатите

Читај повеќе

Европскиот парламент го усвои законот за воведување универзален полнач

Читај повеќе

Разбивање митови: Легендата за жената папа која го водела Ватикан

Читај повеќе

Нашата галаксија губи маса, од неа бегаат мртви ѕвезди

Читај повеќе

Откриени нови детали за серијата Galaxy S23 на Samsung

Читај повеќе

Хакери кријат опасен малвер зад старото лого на Windows 

Читај повеќе

Белгиски универзитет објави откритие за спречување на метастазирање на ракот

Читај повеќе
  • play_arrow

Заглавени во минатото: Авиокомпании сѐ уште користат флопи дискови

Читај повеќе