Авицена Лабораторија започнува со работа на нова локација во населбата Аеродром

Авицена Лабораторија, водечкиот македонски бренд во областа на лабораториската дијагностика, започнува со работа на нова, поголема и посовремена локација во населба Аеродром во Скопје, на самиот булевар „Јане Сандански“ на добропозната локација кај „Мајчин дом“.

Почнувајќи од денес, досегашната лабораторија во населбата Аеродром е релоцирана на нова локација во нов и модерен објект, со што се потврдува заложбата на лабораторијата да придонесе за подобра услуга, достапност и континуиран раст и развој во дејноста. Во сите четири лаборатории на Авицена Лабораторија, три во Скопје и една во Тетово, работи искусен и професионален тим, вклучувајќи врвни лекари специјалисти по медицинска биохемија, молекуларна биологија и микробиологија.

„Седумнаесетте години успешно работење на нашиот пазар и десетте години со сопствен објект во населбата Аеродром ни налагаат попристапна и посовремена лабораторија за да се задоволат барањата на клиентите и да се продолжи долгогодишниот континуиран раст“, изјавија од Авицена Лабораторија.

Покрај внатрешните стандардни пропишани контроли на сите работни процеси што се круцијални за нејзиниот досегашен успех, Авицена Лабораторија е единствена лабораторија во нашата држава што во своето портфолио брои повеќе од 300 акредитирани лабораториски анализи, кои лабораторијата ја ставаат на исто ниво со која било друга европска или светска лабораторија.

Точниот и прецизен лабораториски резултат има витална улога во скринингот на различни заболувања, точна дијагноза, процена на ризик, мониторинг на терапија, прогноза и многу други аспекти кога е потребно донесување важни медицински одлуки и решенија.

Затоа, избраната лабораторија треба да биде ваш партнер од доверба, која на стручен, професионален и ефикасен начин може да ви овозможи најдобра грижа за вашето здравје.

Повеќе детали за релокацијата на Авицена Лабораторија во населбата Аеродром може да прочитате на www.avicenalab.com.mk.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Шест намирници кои секој ден треба да ги јадете

Read more

Промо

Искра Ветаџокоска-Муцунска: За Виталиа, 2023 ќе биде јубилејна година со големи инвестиции и ширење на нови пазари

Read more

Компанијата Волт Дизни го обнови договорот со Македонски Телеком

Read more

Проектот CleanBREATHE ќе го направи загадениот воздух видлив

Read more

Дојче Телеком е највредниот бренд во Европа

Read more
 

Ново

Рецепт од соседна Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Приведени пет лица кои сексуално злоупотребувале малолетничка од Велес и снимале порнографски материјал

Читај повеќе

Искра Ветаџокоска-Муцунска: За Виталиа, 2023 ќе биде јубилејна година со големи инвестиции и ширење на нови пазари

Читај повеќе

Пристигнува Coca-Cola смартфон

Читај повеќе

Спасовски: Апелирам да не се блокираат патишта, на мирно и достоинствено чествување

Читај повеќе

Два вагони-цистерни со фосфорна киселина се излизгаа во Зајечар

Читај повеќе

Audi го претстави концептот Activesphere кој се трансформира во пикап

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе