Авион се урна среде населба во Бразил

Најмалку три лица загинаа откако помал авион се урнал во населба во градот Бело Хоризонте во југозападниот дел на Бразил.

Трагедијата се случила во саботата наутро веднаш по полетувањето на авионот од Карлус Прачис аеродромот крај градот Бело Хоризонте. За среќа, авионот паднал на улица избегнувајќи ги куќите, но уништил три автомобили.

„Пробавме да го изгаснеме пожарот, имаше неколку експлозии па не можевме повеќе да помогнеме“, локалниот жител Карлус Енрики Пашеку Диниз изјави за каналот Globo.

Интересно, во истата населба Кајсара во април годинава имаше уште еден сличен инцидент.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Свет

Исчезна градоначалникот на Сеул

Read more

СЗО: Пандемијата не е под контрола

Read more

Хонгконг предупреди за трет бран на епидемијата

Read more

Трамп: Не ги слушам експертите за коронавирус

Read more

Вести

Белград скапо ќе ги плати протестите, вели Ана Брнабиќ

Читај повеќе

Потврдени 168 нови случаи, 3 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Исчезна градоначалникот на Сеул

Читај повеќе

Бојан Јовановски Боки-13 поднел кривични пријави против повеќе функционери и бизнисмени

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Пандемијата не е под контрола

Читај повеќе

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Читај повеќе

Ахмети: Идејата за премиер Албанец потекнува уште пред 11 години

Читај повеќе

Филипче: Болниците имаат доволен капацитет за сместување на заразени пациенти

Читај повеќе

За гласање пријавени 697 позитивни на COVID-19 и лица во самоизолација

Читај повеќе