Авион се урна среде населба во Бразил

Најмалку три лица загинаа откако помал авион се урнал во населба во градот Бело Хоризонте во југозападниот дел на Бразил.

Трагедијата се случила во саботата наутро веднаш по полетувањето на авионот од Карлус Прачис аеродромот крај градот Бело Хоризонте. За среќа, авионот паднал на улица избегнувајќи ги куќите, но уништил три автомобили.

„Пробавме да го изгаснеме пожарот, имаше неколку експлозии па не можевме повеќе да помогнеме“, локалниот жител Карлус Енрики Пашеку Диниз изјави за каналот Globo.

Интересно, во истата населба Кајсара во април годинава имаше уште еден сличен инцидент.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Свет

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Градоначалникот на Сеул е најден мртов

Read more

Белгија забрани да се патува во Северна Македонија поради COVID-19

Read more

Јужноафриканската кралица почина од COVID-19

Read more

Вести

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Градоначалникот на Сеул е најден мртов

Читај повеќе

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Читај повеќе

Обезбедена современа биолошка терапија за пациентите со малигни заболувања

Читај повеќе

Зибери: Социјална пензија за секоја жена која не го остварила правото на работна пензија

Читај повеќе

Србија: Повредени 118 полицајци, приведени 153 лица, нови протести најавени за вечерва

Читај повеќе

Зголемен бројот на случаи со COVID-19 во Грција, половина се туристи

Читај повеќе

Кој ќе го спроведе гласањето на лицата со COVID-19?

Читај повеќе