ФИБА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КИНА 2019

Австралија ја победи Чешка и стана последниот полуфиналист на СП 2019

Кошаркарите на Австралија се последните учесници во полуфиналето на Светското првенство во кошарка што се игра во Кина – тие им се придружуваат на Аргентина, Шпанија и Франција во борбата за медали.

Австралија денеска ја совлада Чешка со резултат од 82:70 и се избори за полуфинале.

Пети Милс беше најефикасен во редовите на победничката екипа со 24 поени и 6 асистенции, додека во екипата на Чешка подобар од останатите беше Томаш Саторански на кого му недостигаше еден скок за трипл дабл (13 поени, 9 скокови и 13 асистенции).

Полуфиналните средби се на распоред во петок, а играат Шпанија-Австралија (од 10 часот) и Аргентина-Франција (14 часот).

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Кошарка

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Read more

Спорт

  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе