Автобус на ЈСП запрен и каменуван

Скопје, 15 мај 2018 (МИА) - Две лица од село Сингелиќ, А.Ј. (18) и 16-годишник, вчера поладне со патничко возило „Пежо 206“ со кумановски регистарски ознаки запреле автобус на ЈСП број 65 што сообраќал од Транспортен центар кон село Стајковци.

Лицата му се испречиле на автобусот додека се движел по улицата „Алија Авдовиќ“. Откако го запреле, излегле од возилото и побарале од возачот да ги отвори вратите. Возачот одбил, по што 16-годишникот со камен скршил едно странично стакло на автобусот.

Од оштетувањето на автобусот, две лица се пожалиле на повреди во пределот на грбот, по што биле упатени на преглед во Градската општа болница.

Случајот е пријавен веднаш. Полициски службеници излегле на местото на настанот и ги привеле лицата. Тие во полициска станица изјавиле дека го запреле автобусот зашто во него се возеле три лица кои претходно нив ги нападнале. 

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. 

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Македонија

Дневен ковид-биланс: 355 новозаразени и 9 починати

Read more

Утре волонтерска акција за чистење во Кисела Вода

Read more

Владата го утврди дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година, се враќа на усвојување во Собранието

Read more

Цените на основните прехранбени производи се замрзнуваат до крајот на јануари

Read more
 

Вести

The Washington Post: Русија подготвува офанзива врз Украина со околу 175.000 војници

Читај повеќе

Дневен ковид-биланс: 355 новозаразени и 9 починати

Читај повеќе

Силна ерупција на вулканот Семеру

Читај повеќе
  • play_arrow

Утре волонтерска акција за чистење во Кисела Вода

Читај повеќе

Петков: Бугарија треба да го преиспита пристапот кон Северна Македонија на конструктивен начин

Читај повеќе

Владата го утврди дополнетиот Предлог-буџет за 2022 година, се враќа на усвојување во Собранието

Читај повеќе

Цените на основните прехранбени производи се замрзнуваат до крајот на јануари

Читај повеќе

Израелски шпионски софтвер бил користен за хакирање на телефони на американски функционери

Читај повеќе

Фестивал на италијанска храна на плоштад „Македонија“

Читај повеќе