Автомобил на иднината - поглед во ултралуксузниот Audi Skysphere

Познатата блогерка Supercarblondie на Instagram го покажа неверојатниот футуристички автомобил на Audi - Skysphere.

Audi е фокусиран на луксузни електрични автомобили со високи перформанси и својата визија ќе ја претстави на јавноста користејќи три концепти Sphere.

Skysphere крие еден одличен адут, а тоа е способноста да го смените меѓуоскиното растојание додека возите, што му овозможува да се трансформира од долг grand tourer во агилен roadster со само едно притискање на копче.

Skysphere изгледа одлично во секоја конфигурација и е инспириран од родстерот Horch од 1937 година, кој ја освои наградата Best of Show на споменатата изложба во 2009 година.

Ултралуксузниот Skysphere нема кров, има прекрасни детали, сосема поинакви предни светла, авто-пилот и многу други новитети кои ќе ве воодушеват.

Погледнете го видеото:

реклама

Избрани 31 градоначалник во првиот круг, ВМРО-ДПМНЕ со најмногу победници

Read more

Малолетната ќерка на Хајди Клум позираше со разголени гради за Rollacoaster

Read more

Апасиев: Имаме советници во над 30 општини

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Авто новости

Галерија на неделата: Ford Focus

Read more

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Read more

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Read more

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Read more
 

Автомобили

  • filter

Галерија на неделата: Ford Focus

Читај повеќе
  • filter

Луксуз и моќ - Land Rover го претстави Discovery Metropolitan Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

На денешен ден почна да се произведува легендарното „фиќо“

Читај повеќе

Возачи, не ја игнорирајте оваа сијаличка на инструмент-таблата

Читај повеќе
  • filter

Што ново ќе донесe Škoda Superb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lamborghini Huracan Turbo или Kawasaki H2R - кој е побрз?

Читај повеќе

Рекордна продажба на Porsche во првите 9 месеци

Читај повеќе

Кога е време за нови бришачи?

Читај повеќе
  • filter

Ford го претстави редизајнираниот Focus

Читај повеќе