Автомобил усмртил велосипедист во Куманово

Седумдесетгодишен жител на кумановското село Режановце утрово им подлегнал на повредите здобиени откако додека возел велосипед во него удрил возач со автомобил кој, првин побегнал од местото на несреќата, а денеска го признал делото, соопшти кумановската полиција.

– Вчера во СВР Куманово било пријавено дека во 14 часот на булеварот „Октомвриска Револуција“ во Куманово, патничко моторно возило SEAT со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.М. (32) од Куманово, удрило во велосипедистот Ж.Ј. (70) од село Режановце, Кумановско, по што го напуштил местото, соопшти полицијата.

Велосипедистот Ж.Ј. бил пренесен во болницата Куманово, но поради сериозноста на повредите бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје каде во 6 часот утрово починал.

– Денеска, по преземените мерки и активности, од полициски службеници од СВР Куманово бил пронајден возачот С.М. и во службен разговор во полициска станица го признал делото, соопшти полицијата.

По целосното документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

реклама

Дијагнозата на рак повеќе не е смртна казна, 60% од случаите немаат јасна причина

Read more

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Read more

Синоќа се случи еден од најспектакуларните нокаути досега

Read more

Twitter пукна од смеа за фотката на Ендрју Тејт со коса

Read more

Хроника

Затвореник од Велес починал во Идризово

Read more

Кривична за вработен во Матично кој издал фалсификуван извод од родени

Read more

Човечки труп извлечен од водите на Вардар кај Долно Лисиче, Скопско

Read more

Девојка пријавила скопски таксист за недолично однесување

Read more
 

Вести

Германија планира двојно да го зголеми бројот на работни визи за работници од Западен Балкан

Читај повеќе

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје, пристигнува претседателката на Унгарија

Читај повеќе

Од јануари граѓаните можат да отворат денарска сметка за основни функции

Читај повеќе
  • play_arrow

Арсовска: МКЦ може да биде самоодржлив, по ревизијата ќе распишеме конкурс за избор на директор

Читај повеќе
  • play_arrow

Кина се закани дека ќе преземе акција откако САД го соборија балонот

Читај повеќе

Пентагон потврди дека кинескиот балон бил соборен во водите кај Јужна Каролина

Читај повеќе

Откажани над 200 летови во Истанбул поради очекуваното снежно невреме

Читај повеќе

Искршено стаклото на влезот на македонскиот клуб во Благоевград

Читај повеќе

Охридскиот чинар - симбол на градот

Читај повеќе