Концепти

Volkhart V2 Sagitta од 1947: Побрз од куршум и поаеродинамичен од Golf 7

Во огромниот автомобилски свет, постојат ретки и во исто време генијални автомобили од одреден период за кои не се зборува многу. Ви ја пренесуваме приказната за една заборавена класика од 40-тите години на минатиот век.
Read more
filter

Розев BMW M4 Competition доаѓа од работилницата на DarwinPRO Aerodynamics

Розовата веројатно не е меѓу најпосакуваните бои кога е во прашање изборот на повеќето сопственици на автомобили, но сепак има и такви кои ја избираат.
Read more
play_arrow

Камион што поминува 5.000 километри годишно на сончева енергија

Scania има многу интересен предлог за патниот транспорт.
Read more
filter

Volkswagen го покажа новиот модел ID - дали ќе влезе во производство?

Иако Tesla не планира Plaid верзија на Model 3, Volkswagen подготви исклучително интересен електричен автомобил.
Read more

Mercedes Vision One-Eleven е ѕвездата на автосаемот во Минхен

Mercedes Vision One-Eleven се појави на автосалонот во Минхен и им оддава почит на експерименталните автомобили C 111 од 60-тите и 70-тите години на минатиот век.
Read more

Volkswagen го претстави концептот ID. GTI, доаѓа и сериската верзија

Volkswagen официјално го претстави својот нов концепт наречен ID. GTI Concept, кој ја поврзува 48-годишната историја на легендарниот модел GTI со електричната иднина на германската компанија.
Read more
filter

Како би изгледал Porsche 911 Targa со ДНК на Taycan?

Информациите дека во палетата на актуелните модели на Porsche само култниот 911 ќе го преживее бранот на електрификација и ќе остане последниот Мохиканец кога станува збор за SUS моторите, ја разбуди имагинацијата на дигиталните уметници.
Read more
filter

Bugatti EB112 го слави 30. роденден: Суперавтомобил што никогаш не стигна до производство

Концептниот суперавтомобил со четири врати на Bugatti го слави својот 30-ти роденден.
Read more
filter

Конечно забележан исклучително реткиот Chrysler Thunderbolt од 1941 година

Сегашната понуда на Chrysler од само два модела, 300 и Pacific, во најмала рака е тажна. Но, не беше секогаш така.
Read more
play_arrow

Како е направен најнискиот автомобил во светот?

Најнискиот автомобил во светот доаѓа од Италија и е базиран на легендарниот мал автомобил.
Read more
filter

Македонецот кој го дизајнираше новото Југо го претстави остатокот од семејството

Кога првпат го пријавивме предлогот за дизајн на новото Југо, многумина реагираа позитивно. Сега го откриваме целото семејство на модели.
Read more
filter

Студент го дизајнираше електричниот Opel Rocks E-Xtreme

Opel Rocks-e се појави во август 2021 година како верзија со германска ознака на Ami на Citroën, што всушност е мало градско електрично возило.
Read more
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more