Концепти

Aston Martin подготвува автомобил без кров и прозорци

Aston Martin подготвува автомобил без кров и прозорци

Новиот модел на Aston Martin ќе се продава за вртоглави 950.000 долари.
Read more
Дали Sony подготвува нов автомобил?

Дали Sony подготвува нов автомобил?

Глобалниот гигант во електрониката Sony ја шокираше публиката на Саемот за потрошувачка електроника 2020 откако го претстави прототипот за потполно електричниот Vision-S седан.
Read more
Како изгледа концептот Prophecy на Hyundai?
filter

Како изгледа концептот Prophecy на Hyundai?

Станува збор за концепт возило во кое ќе биде применета дизајнерската философија нa Hyundai наречена Sensuous Sportiness.
Read more
BMW i4 е баварскиот одговор на Tesla Model 3

BMW i4 е баварскиот одговор на Tesla Model 3

Што нуди новиот електричен модел на BMW со кој баварскиот производител ќе му конкурира на Model 3 на Tesla?
Read more
Објавен тизер за новиот Cupra Formentor во продукциска форма

Објавен тизер за новиот Cupra Formentor во продукциска форма

Cuprа го објави првиот тизер за кросоверот Formentor во продукциска форма.
Read more
Audi планира да произведе мал електричен градски автомобил

Audi планира да произведе мал електричен градски автомобил

Audi планира да произведе повеќе електрични возила, а тука спаѓа и малиот компактен модел наменет за купувачите во Европа.
Read more
Новиот SUV на Maserati пристигнува во 2021 година

Новиот SUV на Maserati пристигнува во 2021 година

Автомобилската компанија Maserati официјално го најави пристигнувањето на новиот SUV во 2021 година.
Read more
Renault го подготвувa првиот електричен модел со логото на Dacia

Renault го подготвувa првиот електричен модел со логото на Dacia

Компанијата Renault официјално го потврди пристигнувањето на електричниот модел со логото на Dacia.
Read more
Не е Tesla, ама е Nikola

Не е Tesla, ама е Nikola

Натпреварот кој ќе направи поинтересен и пофункционален електричен пикап продолжува со полна пареа.
Read more
Новиот Hyundai i20 ќе дебитира на Саемот за автомобили во Женева

Новиот Hyundai i20 ќе дебитира на Саемот за автомобили во Женева

Huyndai ги објави дизајнерските цртежи од третата генерација на моделот i20 која ќе биде премиерно прикажана на Саемот за автомобили во Женева.
Read more
Како би можело да изгледа новиот Mercedes AMG E63?

Како би можело да изгледа новиот Mercedes AMG E63?

Фотографијата од моделот E63 се појави на Instagram, а рускиот магазин Kolesa ја искористи за да направи рендер и да покаже како би изгледал новиот модел на Mercedes.
Read more
Новиот DeLorean DMC-12 пристигнува наредната година, ќе чини 100.000 долари

Новиот DeLorean DMC-12 пристигнува наредната година, ќе чини 100.000 долари

Американската компанија која стои зад познатото име DeLorean ќе започне со производство на модернизираниот модел DMC-12 веќе од наредната година.
Read more
реклама

Се чека одговор од Комисијата за заразни болести – дали угостителите ќе бидат ослободени од обврската да ги легитимираат гостите

Read more

Македонец од Белгија раскажува: Пред да се заразам мислев COVID-19 е само обичен грип

Read more

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Состојбата се влошува: денеска дури 62 новозаразени

Read more