Концепти

Новите модели BMW M3 и M4 ќе развиваат повеќе од 500 кс

Новите модели BMW M3 и M4 ќе развиваат повеќе од 500 кс

Спортските модели на BMW, M3 и M4 ќе бидат претставени оваа година.
Read more
Каква опција ќе имаат новите седишта на Jaguar?

Каква опција ќе имаат новите седишта на Jaguar?

Дизајнерите на престижниот произведувач на автомобили сакаат да ги исполнат сите желби на своите купувачи.
Read more
Кабриолетот Toyota GR Yaris - вистинска џебна ракета

Кабриолетот Toyota GR Yaris - вистинска џебна ракета

Toyota ни го смени мислењето за Yaris, а особено со претставување на моделот GR Yaris на Саемот за автомобили во Токио.
Read more
Toyota официјално го најави новиот кросовер за европскиот пазар

Toyota официјално го најави новиот кросовер за европскиот пазар

Неодамна се појавија шпекулации дека Toyota планира да произведе нов компактен кросовер за европскиот пазар, а сега пристигна и официјалната потврда.
Read more
Toyota ја претстави следната генерација Prius - најчудната досега

Toyota ја претстави следната генерација Prius - најчудната досега

Јапонската компанија го претстави својот најнеобичен модел досега.
Read more
Koenigsegg сака да го порази Bugatti и да вози со 500 км/ч

Koenigsegg сака да го порази Bugatti и да вози со 500 км/ч

Ланскиот рекорд на Bugatti е трн во око за шведскиот производител.
Read more
Како би можел да изгледа моделот Škoda Octavia RS?

Како би можел да изгледа моделот Škoda Octavia RS?

Чешката компанија минатата година ја претстави четвртата генерација на моделот Octavia, а сега се појави и рендерот кој наговестува како би изгледал овој модел и во RS верзија.
Read more
Nissan го претстави новиот систем 4x4 за електрични возила

Nissan го претстави новиот систем 4x4 за електрични возила

Јапонската автомобилска компанија Nissan на саемот Consumer Electronics Show (CES) во Лас Вегас го претстави новиот концепт Ariya Concept, а работи и на кросовер со целосно електричен погон.
Read more
Рендерот за Volkswagen Nivus го најавува новиот кросовер

Рендерот за Volkswagen Nivus го најавува новиот кросовер

Понудата на Volkswagen постојано расте, а помеѓу новите модели ќе биде и кросоверот под назив Nivus.
Read more
Прв поглед на концептуалниот Mercedes-Benz Avatar
play_arrow

Прв поглед на концептуалниот Mercedes-Benz Avatar

Mercedes-Benz откри детали за едно од најневеројатните нешта што ќе ги видиме на саемот 2020 Consumer Electronics Show: концептуален автомобил инспириран од филмот „Avatar“.
Read more
Новата технологија ќе им помага на возачите да останат будни зад воланот

Новата технологија ќе им помага на возачите да останат будни зад воланот

Додека возите автомобил, секое губење на концентрацијата може да биде погубно за вашиот живот.
Read more
Ердоган лично го тестираше и го одобри: Што нуди првиот турски електричен автомобил?

Ердоган лично го тестираше и го одобри: Што нуди првиот турски електричен автомобил?

Европскиот автомобилски пазар се збогатува за уште еден конкурентен бренд и тоа од Турција.
Read more
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more