Автомобили

filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

EQA е називот на првиот потполно електричен компактен модел на Mercedes-Benz. EQA наликува на моделот GLA.
Read more
filter

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Со новиот Taycan, Porsche ја лансира четвртата варијанта на својот прв целосно електричен спортски автомобил, овој пат со погон само на задните тркала и две варијанти на големина на батерија.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Mini John Cooper Works GP е најдоброто што Mini Cooper може да го понуди како автомобил со високи перформанси, но компанијата за тјунирање AC Schnitzer секогаш има начин како да ги направи автомобилите да бидат у
Read more

Нова ера за BMW?

Кога се појавија автоматските менувачи со „двојно“ квачило, беа многу популарни, најмногу поради исклучително брзото менување брзини, а сега класичните автоматски менувачи стануваат сè попопуларни.
Read more
play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Ниту General Motors не сака да се откаже од учеството во развој на летачки такси возила, а најголем адут му е Cadillac брендот.
Read more
play_arrow
filter

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Компанијата Hyperion Motors од Калифорнија претстави функционален прототип на XP-1, демонстрирајќи го низ улиците на Лас Вегас.
Read more

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Lada го најави потполно новиот компактен теренец Niva во текот на Саемот за автомобили во Москва, а сега најавија дека продукцискиот модел ќе дебитира во 2024 година, шест години по премиерата на концептот.
Read more

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Американските регулатори побараа од Tesla да повлече 158.000 возила во САД поради дефект околу безбедноста.
Read more
filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Четврта година по ред, Fiat Panda Cross ја освојува титулата Најдобар кросовер во изборот на британското списание 4x4.
Read more
play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Познатиот јутјубер TheStradMan објави видео во кое прикажува како изгледа испораката на Bugatti Divo, кој чини 5,4 милиони долари.
Read more
play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Иако во приватниот живот вози Porsche, славниот кошаркар активно ја промовира американската автомобилска индустрија. Тој е амбасадор на General Motors, односно на новиот Hummer кој доаѓа на пазарот.
Read more
filter

Враќање на легендата: Дали би возеле „рено четворка“ на струја?

Два од најлегендарните модели во историјата на францускиот автомобилски гигант би можело да се најдат повторно во производната гама.
Read more
реклама

Ново сведоштво од „Школата на Мика“: Ме силуваше седум месеци, речиси секој вторник

Read more

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Read more

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Read more

Навистина сами си го баравте за „Јавна соба“

Read more