Автомобили

play_arrow
filter

Што сè може да направи новиот Cybertruck?

Илон Маск повторно направи чудо. Пристигна Cybertruck, покажа со што располага, а повеќето заборавија на ветувањата од 2019 година.  
Read more

ЕУ воведува огромни промени за возачите

Министрите за транспорт на ЕУ донесоа заеднички став за новите правила во областа на безбедноста на патиштата, кои вклучуваат директива за возачки дозволи и размена на информации за сообраќајни прекршоци.
Read more

Што се случува со сопирачките кога не сте го возеле автомобилот подолго време?

Кога возите за првпат по неколку денови или недели, нежно притиснете и отпуштете ја педалата на сопирачката неколку пати пред да започнете да возите.
Read more

Lada е лидер: Продажбата на нови автомобили во Русија скокна за 59%

  Најпродаван автомобил во Русија во последните 11 месеци е Lada Granta со вкупно 176.200 примероци, а на второ место е кинескиот SUV Haval Jolion со 43.600 примероци.
Read more

Toyota претстави уште едно специјално издание на моделот Supra

Шарениот потсетник на Toyota за тркачката Supra GT4, која до сега е направена во 100 примероци, се нарекува GR Supra GT4 100th Edition Tribute и ќе се нуди само на купувачите во Европа.
Read more

Колку се скратува досегот на електричните возила на зимски температури?

Студијата на 18.000 електрични автомобили покажува колкав досег се губи при зимски температури.
Read more

Дали правилно го подготвивте вашиот автомобил за зимата?

Иако сè уште нема вистинска зима, ниту пак пристигна календарски, временските услови веќе ги покажуваат забите на студот.
Read more

Конечно пристигна моќниот Cybertruck на Tesla

Поминаа повеќе од четири години откако Cybertruck на Tesla првично беше претставен во светот, кога неговиот дизајнер Франц фон Холцхаузен го скрши прозорецот на електричниот пикап со метална топка, а сега првите примероци им беа доставени
Read more
filter

Кои се финалистите во изборот за Автомобил на годината 2024?

По малку елитистички, но сепак еден од најпочитуваните избори во светот за автомобил на годината, новинарскиот избор The Car of the Year 2024 ја објави конечната листа на кандидати за престижната титула.
Read more

Шоферска дилема: Класични зимски или универзални гуми?

Уште од 15 ноември почна да важи обврската за задолжително поседување зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март наредната година.
Read more

Германците објавија листа на најквалитетни половни автомобили за 2024 година

Меѓународната организација TÜV, која се занимава со тестирање и проверка на различни технички системи во Германија и Австрија, врши повеќе од десет милиони технички прегледи секоја година, а сите собрани податоци
Read more
play_arrow
filter

Новиот Dacia Duster изгледа подобро од кога било

Романскиот теренец влегува во третата генерација, која носи одредена софистицираност, но сепак се фокусира на основите за да остане достапен и конкурентен наспроти своите фенси, поскапи ривали.
Read more
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more