Автомобили

Lamborghini го повлекува Urus: Хаубата може да се откачи при големи брзини

Lamborghini одлучи да го повлече својот теренец Urus поради хаубата што може да се отвори, па дури и да се откачи при побрзо возење.
Read more

Volvo има нов адут: Робо-камион

Volvo претстави камион опремен со систем за автономно возење во Лас Вегас.
Read more

Продажба на автомобили во ЕУ: Дизел и електричните автомобили се речиси изедначени

Во април се регистрирани најмногу возила на бензин, 36 отсто, потоа хибридите 29,1 отсто, дизел автомобилите 12,9 отсто и електричните возила 11,9 отсто.
Read more

Кинезите не попуштаат: Има ли надеж за поевтини европски електрични автомобили?

Прашањето дали европските производители ќе успеат да лансираат електричен модел со прифатлива цена на својот пазар, пред кинеските конкуренти, засега останува неодговорено...
Read more

САД и Кина во трговска војна, Европа губи

Трговскиот спор меѓу САД и Кина се заканува повторно да ескалира.
Read more

Самоуправувачките автомобили на британските патишта од 2026 година

Самоуправувачките автомобили би можело да излезат на патиштата во Велика Британија по воведувањето на новиот Закон за автоматизирани возила, кој ги утврдува правилата за технологијата.
Read more

Која е функцијата на малите капаци кај новите автомобили?

Има мал капак се наоѓа на предниот и задниот дел на новите автомобили.
Read more

Кои грешки најчесто ги правиме при складирање на зимските гуми?

Доколку се чуваат долго време на висока температура, над 25 степени Целзиусови, гумите ќе се исушат и ќе испукаат.
Read more
play_arrow
filter

Porsche традиционално на патиштата низ Македонија со ексклузивниот Road Tour

Read more
filter

Почна производството на електричниот Porsche Macan, целта е 20.000 примероци за една година

Целите за производство за оваа година директно го одразуваат силниот интерес на клиентите за втората генерација на Macan.
Read more
play_arrow

Го донесе Југото во Америка, а сега претставува електричен автомобил за широките маси

Автомобилскиот визионер е одговорен за низа дела кои имаа значително влијание врз светската автомобилска индустрија, а сега претставува револуционерен електричен модел.
Read more
filter

Renault Rafale E-Tech 4×4 развива 300 КС

Додека се чекаат информации за плановите на Alpine за сопствен електричен кросовер, пристигна нешто што ќе ја „загрее“ атмосферата.
Read more
реклама

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more