Автомобили

И Германците мамат: Секој четврти продавач се обидува да „шитне“ половен автомобил со грешка

На пазарот на половни автомобили побарувачката никогаш не била поголема, а понудата поскромна, што доведе до драстично зголемување на цените, но и до сè почести измами.
Read more
play_arrow

BMW покажа ретки модели од Серија 7, меѓу нив и примерок со V16 мотор

BMW ги отвори вратите на своите архиви и покажа три многу посебни и неверојатно ретки примероци од Серија 7. Ова се автомобили кои комбинираат брзина и луксуз во еден многу атрактивен „пакет“.
Read more

Троши и кога не вози: Колку енергија губи електричниот автомобил кога е во мирување?

Луѓето и компаниите кои одлучуваат да купат електричен автомобил ја земаат предвид неговата набавна цена и потрошувачката при возење. Сепак, има и скриена потрошувачка кога автомобилот е во мирување.
Read more

Tesla повлекува еден милион возила поради потенцијални безбедносни ризици

Главниот регулатор на пазарот во Кина соопшти дека Tesla ќе повлече повеќе од еден милион автомобили во земјата поради потенцијални безбедносни ризици.
Read more
filter

Cupra го откри името на атрактивниот новитет

Иако допрва ќе треба да почекаме да почне продажбата, барем сега го знаеме името.
Read more

Honda го претстави хибридниот ZR-V за европскиот пазар

Honda ZR-V е во продажба во Јапонија речиси една година, а сега овој модел конечно пристигна и во Европа.
Read more

Колку поскапеа малите автомобили во споредба со 2020 година?

Цените се зголемија толку многу што за многумина малите автомобили станаа недостапни.
Read more

Ferrari има нов план – SUS мотори кои ќе „живеат“ и по 2035 година

Ferrari продолжува да развива мотори со внатрешно согорување за своите автомобили, па тие ќе бидат достапни по 2035 година.
Read more
play_arrow
filter

Volvo го најави EX30

Новиот модел ќе му овозможи на Volvo да влезе во сосема нов сегмент.
Read more
play_arrow
filter

Лебедовата песна на Porsche: Ова е последниот 718 на бензин

Porsche 718 Spyder RS ​​пристигнува за збогување на Boxster со моторот со внатрешно согорување.
Read more

Дизел, бензин или на струја: Кои автомобили се поевтини?

Во споредба со моторите со внатрешно согорување, Германската автомобилска асоцијација (ADAC) гледа, во однос на трошоците, предност на електричните автомобили во случајот со возилата со средна големина, објави зд
Read more
filter

Alpine го претстави електричниот A290_β со централно возачко седиште

Alpine го претстави концептот кој најавува сериски електричен хечбек за 2024 година.
Read more
реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more