Автомобили

Непријатен мирис од климатизерот во автомобилот? Време е за сервис

Многу возачи почувствувале непријатен мирис во автомобилот откако ќе ја вклучат „климата“. Ова е знак дека не треба да се чека за сервис на овој уред.
Read more
play_arrow
filter

Наследникот на Bugatti Chiron: V16 мотор и три електрични мотори за 444 км/час

Новиот ултраспортски хибриден двосед на Bugatti, кој овојпат не го носи името на познатите возачи на француската автомобилска компанија, нема да стигне до првите клиенти пред 2026 година.
Read more

Вози како жена!

Одамна постои митот дека жените се полоши возачи од мажите. Фактите велат сосема поинаку.
Read more

Android Auto 12.2 пристигна со нови икони

Google подготви ажурирање за системот Android Auto, а некои промени се насочени кон подобрување на безбедноста и корисничкото искуство.
Read more

Путин вторпат му подари луксузна руска лимузина на Ким

Рускиот претседател Владимир Путин на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун му подари руска лимузина Aurus, сет за чај и адмиралска кама, јави руската државна новинска агенција ТАСС, цитирајќи го официјален Кремљ.<
Read more

Жештината е опасна и за автомобилот: 5 работи на кои треба да внимавате

При големи жештини, автомобилот е изложен на зголемено оптоварување. Моторот, гумите, сопирачките и каросеријата се особено ранливи.
Read more

Каков специјален Cybertruck ќе добиеме во Европа?

Cybertruck на Tesla моментално се произведува само за американскиот пазар, делумно благодарение на регулативите за полабави возила во земјата.
Read more

Проверете една работа во автомобилот пред да тргнете на патување

За да избегнат дефекти далеку од дома, возачите треба да се погрижат моторот на нивниот автомобил да работи во добра состојба, а брзата проверка на запчестиот ремен може да спречи сериозни проблеми.
Read more

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Не долго по претставувањето на верзијата со три врати, MINI ја претстави новата генерација на Cooper во попрактична каросерија со пет врати.
Read more
filter

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Read more
filter

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Во BMW се одлучија за еволутивен пристап при дизајнирање на четвртото издание на нивниот најмал модел, кој од 2004 година се крие зад името Серија 1 и повеќе не се заснова на првенствено платформа со погон на задните тркала од претходната
Read more

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Возачите на автомобили со мотори со внатрешно согорување следат низа безбедносни чекори при полнење гориво на бензинските пумпи.
Read more
реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more