Автомобили

filter

Поглед во освежените модели на BMW

BMW ги претстави освежените Серија 5 и Серија 6 Grand Turismo, но и моделот X2 кој го придвижува plug-in хибридна опција.
Read more
play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Изговорот на одредени компании, производители и брендови е честа тема на расправа на социјалните мрежи кај нас и низ светот.
Read more

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Францускиот претседател Емануел Макрон го претстави „историскиот план“ за помош од 8 милијарди евра за производителите на автомобили загрозени од последиците од пандемијата со коронавирусот.
Read more
filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Освежениот модел на KIA во продажба пристигнува во третиот квартал од оваа година.
Read more

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Новиот Santa Fe ќе се нуди во комбинација со plug-in хибриден погон.
Read more

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Според податоците на СЗО, годишно во светот околу 400.000 млади лица го губат животот во сообраќајни незгоди.
Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Civic Type-R на Honda скоро две години го држеше рекордот на патеката во Нирбургринг, но во одделот на Renault Sport минатата година одлучија да направат „ѕвер“ со кој ќе си ја однесат титулата во Франција.
Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Volkswagen го менува начинот на продажба за своите електрични автомобили од семејството ID и ќе ги продава онлајн.
Read more
play_arrow
filter

Поглед во новиот BMW Alpina XB7 со 612 коњски сили

Откако BMW одлучи дека нема да произведе спортска верзија на X7 M, сите коишто сакаат спортски и луксузен Х7 може да сметаат на моделот Alpina.
Read more
filter

Mazda започнува со производството на електричниот модел MX-30

Mazda го започна производството на новиот електричен модел MX-30. Модерен и удобен SUV, новиот MX-30 е наменет за купувачите во Европа коишто сакаат електрични автомобили.
Read more

Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа на 27 мај.
Read more

Продажбата на автомобили во ЕУ доживеа колапс

Продажбата на автомобили во Европа доживеа неверојатен пад од 76% во април во споредба со истиот месец лани.
Read more
реклама

Потврдени 177 нови случаи на заболени со COVID-19

Read more

Филипче ја објави официјалната бројка на новозаразени, вкупно се 180

Read more

Полицијата била толерантна кон лицата кои биле затекнати на автопат за време на полициски час

Read more

Филипче: Навистина не е тешко да се почитуваат мерките за заштита од коронавирус

Read more