Автомобили

play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Јапонската автомобилска компанија ќе претстави потполно електричен кросовер под називот Ariya. Електричниот кросовер ќе биде достапен и во Европа и САД.
Read more
play_arrow
filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Јапонскиот произведувач за купувачите во Европа ќе го претстави новиот SUV Suzuki Across со plug in хибриден погон кој е ист како моделот Toyota RAV4.
Read more
filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Bentley го претстави освежениот модел Bentayga за 2021 година. Од компанијата велат дека го искористиле најновиот дизајн кој дебитираше на новиот модел Continental GT.
Read more
filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Volkswagen го освежи својот среден SUV, моделот Tiguan.
Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Организаторите донесоа одлука да го откажат Саемот за автомобили во Женева за 2021 година, откако повеќе учесници соопштија дека нема да присуствуваат на настанот.
Read more
filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Освежениот Q5 пристигнува во втората половина од оваа година, а овој модел е одговор на BMW X3 и Mercedes Benz GLC.
Read more
filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Познатиот 6,75-литарски V8 мотор заминува во пензија.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Престижната германска компанија за тјунирање ABT својата магија ја примени и врз Audi A6 Allroad. Моќноста на моторот е зголемена на 402 коњски сили и 550 Nm максимален вртежен момент.
Read more
play_arrow
filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Opel објави фотографии и видео од новата генерација на својот мал SUV, електричниот модел Mokka-e.
Read more

Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

Read more
filter

Volkswagen го претстави освежениот Arteon

Две години по премиерното претставување на моделот Arteon, од Volkswagen одлучија да го освежат овој модел.
Read more
play_arrow

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Освежениот модел на Volkswagen, Arteon ќе дебитира утре(24 јуни).
Read more
реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Руски експерти направија лек за COVID-19

Read more