Автомобили

filter

Kia го освежи моделот Picanto

Kia го освежи својот најмал модел Picanto кој пристигнува во Европа во третиот квартал од оваа година. Ќе се понуди со нова безбедносна технологија, а со новите мотори има пониска емисија на штетни гасови.
Read more
play_arrow

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Италијанскиот произведувач на луксузни автомобили објави тизер во кој го покажа новиот хибриден модел.
Read more
filter

BMW ја претстави новата Серија 4

Новата генерација Coupé на BMW е заснована на платформата на актуелната Серија 3 и во продажба пристигнува во октомври.
Read more
filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Заснован на нова платформа, новиот Santa Fe ќе биде во понуда со хибридна погонска опција.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Полската компанија за тјунирање Auto-Dynamics му посвети внимание на BMW M760Li xDrive кој сега изгледа неверојатно.
Read more
play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Трка во забрзување меѓу две убавици – стара и нова верзија на Corvette.
Read more
filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Во каталогот на BMW се објавени првите фотографии од новата Серија 4.
Read more

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Германскиот произведувач на автомобили најави дека поради финансиската криза, предизвикана од COVID-19, ќе отпушти околу 5.000 работници.
Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Поминаа 12 години откако компанијата го претстави легендарниот модел 370Z, а сега го објавија неговиот наследник.
Read more
filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Неодамна е претставена новата генерација на легендарниот британски теренски автомобил кој наскоро ќе се понуди и во комбинација со V8 мотор на кој ќе му асистира механички компресор.
Read more
filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Mercedes-Benz го освежи изгледот на Е класата Coupe и Cabriolet, а овие модели се сега уште побезбедни и со подобра технологија.
Read more
filter

Поволно, ама бајаги возено

Ова е најверојатно најевтиното, ама и највозено Lamborghini Huracan во светот.
Read more
реклама

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

[КАЈГАНА интервју] Себастијан Ерера - наскоро колумбиски шмек во репрезентацијата на Македонија?

Read more

Задолжителен 14-дневен карантин во Бугарија за наши државјани при влез во таа земја

Read more