Автопат со најубав поглед во светот

Кина важи за земја што ја красат многу природни убавини и архитектонски чуда.

Затоа автопатот Непу-Напо, што се протега во југозападниот регион Гуангси, навистина е посебен: ги спојува овие две убавини.

Бетонската конструкција е моќен контраст на густите шуми во ридовите низ кои поминува, што резултира со глетка на која никој не останува рамнодушен.

Светските медиуми го прогласија автопатот S60 во близина на границата со Виетнам, за автопат со најубав поглед.

Иако на снимките од воздух често изгледа празен, овој автопат е граден за иднината. Во најнаселената земја на светот живеат 1,3 милијарди луѓе, од кои 40% во руралните средини.

реклама

Архитектура

Другари направија луксузен станбен комплекс од напуштено училиште

Read more

Необична луксузна вила во Шпанија

Read more

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more

Саудискиот дом на Роналдо: Луксузен стан со 17 соби, чини 280.000 евра месечно

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои одлично владеат акценти и дијалекти

Read more
play_arrow

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионите по Светското?

Read more
play_arrow

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија „Your Place Or Mine“ со Рис Витерспун и Ештон Кучер

Read more
play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Glass Onion: A Knives Out Mystery“

Read more
play_arrow

Како се рангираат менаџерите во Премиер лига како играчи?

Read more
play_arrow

15-те најмоќни урагани во историјата

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои земаат превисока плата, а не даваат резултати

Read more
play_arrow

Што се случува во Севиља?

Read more