БУНДЕСЛИГА 2019/20

Баерн прв излезе од карантин и одржа тренинг

Минхенскиот клуб е првиот од гигнатите кој го прекина карантинот и истрча на зелениот терен почнувајќи со тренинзи.

Баерн синоќа на својата веб-страница најави дека денеска од 10 часот ќе одржи лесен тренинг. Очигледно „Баварците“ сметаат дека кризата со коронавирусот влегува во последната фаза и наскоро сезоната конечно ќе продолжи, па одлучија полека да почнат да ја темпираат форматра.

Играчите досега тренираа во домашни усливи, колку што се може, а од денеска се вратија на зелениот терен. Сепак, фудбалерите не одработија нормална сесија, туку водејќи се под строги правила за превенција од ширење на вирусот беа победелени во повеќе мали групи . Играчите имаа физички вежби, а игра аи со топка, но само додавање и шутирања. Дуел игра, согласно препораките, беше изоставена.

Тренингот се одржа во клупскиот тренинг-комплекс Зебенер Штрасе.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Ќе се казнуваат угостителите, не гостите, во случај на непочитување на протоколите

Read more

Секси среда

Read more

Фудбал

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Read more

Чесите се снајдоа за групно гледање фудбал и навивање

Read more

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Read more

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Read more

Спорт

  • filter

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чесите се снајдоа за групно гледање фудбал и навивање

Читај повеќе

Ништо и од Големата награда на Холандија

Читај повеќе

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Читај повеќе

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ се враќа во Лас Вегас, во сабота првата борба

Читај повеќе

Фудбалски маратон: 32 дена со ред ќе има натпревари во Ла Лига

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Горецка по изолацијата

Читај повеќе

Четворица нови позитивни на COVID-19 во Премиер лига

Читај повеќе