СЕРИЈА А 2019/20

Бакнежот на Дибала и Роналдо

Кратко, несакајќи, ама се случи: Роналдо и Дибала за момент се бакнаа прославувајќи го победничкиот гол против Парма.

Јувентус синоќа со 2:1 ја совлада Парма и изби сам на врвот на Серија А откако Интер киксна играјќи само 1:1 на гостувањето кај Лече.

Творец на двата гола на „Старата дама“ беше Кристијано Роналдо, а при прославата на вториот кој падна по асистенција на Пауло Дибала дојде до несекојдневна глетка. Имено, Роналдо и Дибала несакајќи за момент се бакнаа. Тоа се случи во 58-мата минута.

реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Фудбал

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Read more

Пикси е новиот селектор на Србија

Read more

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Read more

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Read more
 

Спорт

Удар за ПСЖ: Кин е позитивен, ја пропушта Барса

Читај повеќе

Пикси е новиот селектор на Србија

Читај повеќе

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Читај повеќе

Артета ги поби гласини дека ќе ја преземе Барса

Читај повеќе
  • play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Читај повеќе

Буфон откри кога планира да се пензионира... ќе поигра уште малку

Читај повеќе

Мистериозна повреда го мачи Дибала, лекарите не знаат како да му помогнат

Читај повеќе

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 20. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе