Balenciaga продава речиси целосно уништени патики за повеќе од 600 долари

Ограничената колекција на Balenciaga се состои од речиси целосно уништени патики, кои се продаваат за 625 долари.

Колекцијата се вика Paris Sneaker, а дизајнерите изјавија дека целта им била „да создадат патики кои ќе можат да се носат цел живот“. Очекувано, многу корисници на социјалните мрежи се згрозени од „новиот“ дизајн.

Новата колекција од синоќа почна да се продава на веб-страницата на Balenciaga. Засега можат да ги купат само купувачите од Европа. Оние кои живеат во САД и Јапонија ќе можат да ги купат од 16-ти, односно 23 мај.

„Ова всушност ги навредува луѓето кои се сиромашни. Не ми е јасно зошто луксузните брендови упорно промовираат ваков дизајн“, напиша еден корисник на Twitter.

URL

„Ова се најлошите патики што сум ги видел. Balenciaga сигурно се шегува“, додаде друг.

„Можам да најдам вакви патики во контејнер и нема да морам да издвојам вртоглава сума“, е исто така еден од коментарите.

Тагови
реклама

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Read more

Губење титула на бугарски начин

Read more

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Read more

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Живот

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Read more

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Read more

Кога родителите треба да престанат да се бањаат со децата?

Read more
 

Магазин

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Читај повеќе

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе