Balenciaga продава речиси целосно уништени патики за повеќе од 600 долари

Ограничената колекција на Balenciaga се состои од речиси целосно уништени патики, кои се продаваат за 625 долари.

Колекцијата се вика Paris Sneaker, а дизајнерите изјавија дека целта им била „да создадат патики кои ќе можат да се носат цел живот“. Очекувано, многу корисници на социјалните мрежи се згрозени од „новиот“ дизајн.

Новата колекција од синоќа почна да се продава на веб-страницата на Balenciaga. Засега можат да ги купат само купувачите од Европа. Оние кои живеат во САД и Јапонија ќе можат да ги купат од 16-ти, односно 23 мај.

„Ова всушност ги навредува луѓето кои се сиромашни. Не ми е јасно зошто луксузните брендови упорно промовираат ваков дизајн“, напиша еден корисник на Twitter.

URL

„Ова се најлошите патики што сум ги видел. Balenciaga сигурно се шегува“, додаде друг.

„Можам да најдам вакви патики во контејнер и нема да морам да издвојам вртоглава сума“, е исто така еден од коментарите.

Тагови
реклама

Живот

Дали Камила ја стигна кармата за она што ѝ го направи на Лејди Ди?

Read more

Колку години има вашето куче? Не, не се множат со 7

Read more

Како да си ја зголемите платата за 25 проценти?

Read more

Што ќе му донесе цветната полна Месечина на секој хороскопски знак?

Read more
 

Магазин

Дали Камила ја стигна кармата за она што ѝ го направи на Лејди Ди?

Читај повеќе

Што се случува кога пиеме кафе на празен стомак?

Читај повеќе

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Читај повеќе

Аналитичарка на соништа открива што значи кога постојано сонуваме една иста личност

Читај повеќе

Колку години има вашето куче? Не, не се множат со 7

Читај повеќе

Како да си ја зголемите платата за 25 проценти?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобри опции за појадок за луѓе над 40 години

Читај повеќе

Потези што го прават мажот фантастичен љубовник

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Копани со брокула во сос од павлака и сенф

Читај повеќе