Balenciaga шокираше со модна ревија во кал

Луксузниот бренд Balenciaga на Модната недела во Париз ја претстави својата нова колекција за летото наредната година, но овој пат ја шокираше јавноста со сценографијата.

Сите се навикнавме на фенси ревиите каде во првите редови се сместени славни личности. Сепак, креативниот директор на Balenciaga, грузискиот моден дизајнер Демна Гвасалиа, ги одведе на малку поинакво место и тоа во кал среде бара.

„Шоуто се однесува на метафора која се базира на потрагата за вистината, како и тоа да се биде блиску до тлото“, објаснува Гвасалиа.

За изгледот на ваквата сценографија задолжен бил уметникот Сантјаго Сиера, а ревијата ја отвори раперот Канје Вест. Се нижеа модели кои чудно одеа, според многумина како зомби.

На ревијата преовладуваа ексцентрични креации, многу дуксери, јакни, светли бои како што се розева и црвена, и нормално - црна.

Тагови
реклама

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Read more

Губење титула на бугарски начин

Read more

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Read more

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Стил

Ќерката на Моника Белучи потсети на мајка ѝ додека снимаше реклама во Рим

Read more

Иранска манекенка во знак на протест во Кан облече фустан: За нашиот народ

Read more

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Како Југословенките се дотеруваа во 60-тите?

Read more
 

Магазин

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Читај повеќе

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе