Балканска крв: Ибра го донесе турбофолкот на Санремо

Златан Ибрахимовиќ синоќа беше претставен како гостин на фестивалот Санремо.

Се очекува утре фудбалерот на Милан на сцената на познатиот италијански фестивал за забавни мелодии да изведе песна со тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ.

Италијанците на сцената го пречекаа Ибра со култната турбофолк песна „Јутро је“ на Нада Топчагиќ.

URL

Швеѓанецот со балкански корени претходно имаше објавено видео на Instagram како се забавува токму на оваа песна за време на карантинот.

Зборуваше за ривалот

Швеѓанецот по пристигнувањето на фестивалот одржа прес-конференција, каде зборуваше на бројни теми, а исто така рече дека нема ништо против напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, да дојде на фестивалот.

Иако неодамна се судрија на теренот во рамки на Купот на Италија, напаѓачот на Милан вели дека сè што се случува на теренот останува таму.

„Ако сака да дојде, тој е добредојден. Што се случува на теренот, останува на теренот, немам никаков проблем со него“, рече Ибрахимовиќ, коментирајќи го настапот што го чека:

„Се надевам дека и Синиша не знае да пее, така што ќе бидеме на исто ниво.“

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Норвешката премиерка казнета поради непочитување на рестрикциите

Read more

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Read more

Живот

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more

Почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета II

Read more

Најдобрите 20 европски замоци

Read more

Млада Месечина во Овен ќе им го промени животот на овие знаци

Read more
 

Магазин

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои најтешко се заљубуваат

Читај повеќе

Каква е кашлицата поврзана со COVID-19 и кога треба да посетите лекар?

Читај повеќе