Балотели близу до нов клуб: „Овде би го дочекале како Марадона“

Марио Балотели е близу до преминување во тимот на бразилски Васко де Гама.

Балотели е без клуб од летово, кога го раскина договорот со Бреша.

Сега тој би можел ја продолжи својата кариера во Васко де Гама.

„Тука би го дочекале како Марадона“, рече спортскиот директор на Васко, Фабио Кордела.

URL

Кордела додаде дека Васко е најтрофејниот клуб во светот по Реал Мадрид и дека сите би сакале да играат таму.

Васко сè уште не може да го потпише 30-годишниот Балотели, па се договараат со него да остане слободен агент и да им се придружи на 15 јануари.

реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Фудбал

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Read more

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе