Баљум Баљум и Тетово велоград

Деновиве на социјалните мрежи вирални станаа фотките од велопатеката во Тетово, патека направена по сите светски нестандарди, патека која е сѐ само не велопатека и која очигледно е направена само за мачкање очи, а не за да им служи на тетовци да вртат педали по неа.

Неверојатно, но лицата задолжени за фарбање на патеката дури ги офарбале и сите можни пречки кои се нашле на самата патека.

URL

Тетовската велопатека личи на некоја видео игра каде вашиот лик на точак треба да ги скока и избегнува сите препреки, кои, како што претпоставувате, се составен дел од патеката.

Новата велосипедска патека/лента во Тетово поради препреките, предмет на разни шеги по социјалните мрежи

Posted by Тетово Инфо on Sunday, April 18, 2021

Прашање до Општина Тетово: Дали ќе има награда за секој велосипедист кој ќе успее да извози без да се повреди?

реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Објавена детална анализа: Колку е голема руската, а колку украинската армија?

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

#мкфејл

Абе како беше правилно, „кои" или „кој"?

Read more

Директен пренос со пречки во живо

Read more

Најважното по обичај е со мали букви

Read more

Снајди се и паркирај под сенка

Read more
 

Магазин

  • filter

Како се облекувале Иранките пред исламската револуција во 1979 година?

Читај повеќе

Зошто е опасно да се чуваат картонските кутии од јајца?

Читај повеќе

Како спиењето со чорапи во текот на зимата влијае на организмот?

Читај повеќе

Акција Македонски книжевни класици на библиотеката „Гоце Делчев“ – Гевгелија

Читај повеќе

Недела на контрацепција: Северна Македонија има ниска стапка на преваленца на современи контрацептивни средства

Читај повеќе

Кризата не застанува: Се заканува недостиг од овие 8 производи

Читај повеќе
  • filter

10 интересни факти за сексот кај древните Римјани

Читај повеќе

Кои се најчестите симптоми на зараза со корона кај вакцинираните?

Читај повеќе

Абе како беше правилно, „кои" или „кој"?

Читај повеќе