Баљум Баљум и Тетово велоград

Деновиве на социјалните мрежи вирални станаа фотките од велопатеката во Тетово, патека направена по сите светски нестандарди, патека која е сѐ само не велопатека и која очигледно е направена само за мачкање очи, а не за да им служи на тетовци да вртат педали по неа.

Неверојатно, но лицата задолжени за фарбање на патеката дури ги офарбале и сите можни пречки кои се нашле на самата патека.

URL

Тетовската велопатека личи на некоја видео игра каде вашиот лик на точак треба да ги скока и избегнува сите препреки, кои, како што претпоставувате, се составен дел од патеката.

Новата велосипедска патека/лента во Тетово поради препреките, предмет на разни шеги по социјалните мрежи

Posted by Тетово Инфо on Sunday, April 18, 2021

Прашање до Општина Тетово: Дали ќе има награда за секој велосипедист кој ќе успее да извози без да се повреди?

реклама

Маск му понуди 5.000 долари на тинејџер: Престани да ми го следиш авионот

Read more

Шах-мат од НАТО: Војна нема да има

Read more

Сателитски снимки открија што прави Русија на границата

Read more

Што е SWIFT и зошто може да биде оружјето од кое Русија најмногу се плаши?

Read more

#мкфејл

Вау, ова е веројатно најубавата реклама за мебел што некогаш сме ја виделе

Read more

Македонскиот новинар за Златна топка на Левандовски не му дал ниту бод

Read more

Браво за пивото, ама за ВЦ што правиме?

Read more

Преведувач на годината

Read more
 

Магазин

Има само една правилна поза за спиење ако сакате да сте здрави

Читај повеќе
  • play_arrow

Едно во 80.000: Објавена снимка со бебе што се роди во водена обвивка

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со телото кога ќе престанеме да јадеме?

Читај повеќе

Разбиваме митови за хороскопските знаци: Овенот не е агресивен, Ракот одлично се справува со емоциите

Читај повеќе

Дали треба да причекаме со бустер дозата дозата додека не стигне вакцината против омикрон?

Читај повеќе

Календар за прихрана: Каква храна да му давате на бебето по месеци?

Читај повеќе

Зошто мажите не се одлучуваат на брак, иако се заљубени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Брзо темпо и без пауза: Вежби за затегнување на стомачните мускули

Читај повеќе

Го чува и имунитетот, и паричникот: Пилешка крем супа

Читај повеќе