Барај

Приведен скопјанец фатен како превезува мигранти од Куба

Read more
play_arrow
filter

Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Samsung го претстави новиот член на семејството Galaxy A, а тоа е моделот A31.
Read more

23-годишна девојка пријавила две лица за обид за обљуба

Read more
Тетовец нападнал сограѓанин со нож и пружал отпор при апсење

Тетовец нападнал сограѓанин со нож и пружал отпор при апсење

На 13 јуни 2019 околу 22.00 часот во Тетово полициски службеници го привеле Е.А.(31) од Тетово поради тоа што околу 20.20 часот на ул.„Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А.
Read more

Приведени двајца дилери на хероин од Кочани

Read more

Арачиновец фатен со хероин, марихуана, хашиш и куршуми

Скопје, 10 февруари 2021 (МИА) – Во полициска акција во Арачиново, вчера по претреси на две локации, од слобода бил лишен Љ.А.(31) од Арачиново, скопско, кај кого се пронајдени хероин, хашиш, марихуана, куршуми и
Read more

Двајца тетовци приведени по претрес во нивните домови

Тетово, 28 јули 2020 (МИА) – Тетовски полицајци заедно со скопски колеги од сектор за дрога привеле двајца тетовци по претрес утринава во нивните домови при што се најдени предмети кои потекнуваат од веќе случени и евидентирани кривични де
Read more
Албанец уапсен во Италија со хероин вреден 6,5 милиони евра

Албанец уапсен во Италија со хероин вреден 6,5 милиони евра

Италијанската полиција уапси албански емигрант и заплени 22 килограма хероин и над 90 килограми супстанца која се користи при подготовката на дози со дрога.
Read more
Нов гол од слободен на Меси, Барселона во четвртфиналето на купот

Нов гол од слободен на Меси, Барселона во четвртфиналето на купот

Барселона на домашен терен со 3-1 го совлада Атлетик Билбао, и со вкупен резултат 4-3 се пласираше во четвртфиналето на Купот на Кралот.
Read more
Притвор за жител на Арачиново поради убиство

Притвор за жител на Арачиново поради убиство

Скопје, 16 ноември 2019 (МИА) – Полицијата го приведе Б.Р.
Read more
Кривична пријава против повеќе лица за поседување дрога

Кривична пријава против повеќе лица за поседување дрога

Скопје, 29 септември 2019 (МИА) – На 28.09.2019 во 15:20 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар, го лиш
Read more

Повредени и приведени повеќе лица по престрелка во Арачиново

Во селото Арачиново околу 2 часот по полноќ се случила престрелка по претходна расправија поради долг при што се ранети и приведени повеќе лица, информираа денеска од Министерството за внатрешни работи.
Read more