Барај

Прегазена 20-годишна девојка во Скопје

Read more
Приведени странски државјани со фалсификувани патни исправи

Приведени странски државјани со фалсификувани патни исправи

Скопје, 21 јуни 2019 (МИА) – На 20.06.2019 година во 13:20 часот на Граничниот премин Табановце, при пасошка контрола било констатирано дека патните исправи на А.С.(23), М.Б
Read more
Кривични пријави за крадци на дрва во беровско

Кривични пријави за крадци на дрва во беровско

Жители на беровско Русиново добија кривични пријави за кражба на дрва со што нанеле материјална штета од 676.520 денари на Буџетот на Македонски шуми.
Read more

Кривични за лица кои на граница прикажале фалсификувани ПЦР тестови

Регионалниот центар за Гранични работи Исток поднесе осум кривични пријави за лица кои на граничниот премин „Деве Баир“ прикажале фалсификувани ПЦР тестови за коронавирус.
Read more
Двајца браќа од Тетово нападнале малолетник кој ја вознемирувал нивната сестра

Двајца браќа од Тетово нападнале малолетник кој ја вознемирувал нивната сестра

Повреден 17-годишен малолетник од Ново Село, Општина-Боговиње, на 18-ти месецов бил донесен во Клиничкиот центар во Тетово со расекотина на главата.
Read more

Приведени крадци од Скопје

Разбојници од Скопје вчера биле фатени одкако извршиле кражба во продавница во село Петровец. Полицијата ги привела, а одземено им е и возилото со украдените предмети.
Read more

Приведени 13 лица на две домашни забави во Скопје

Полицијата приведе 13 лица на две домашни забави во Скопје поради непочитување на мерките за заштита од COVID-19.
Read more
Почина момчето кое пред 10 дена беше нападнато во Автокоманда

Почина момчето кое пред 10 дена беше нападнато во Автокоманда

Скопје, 9 јуни 2018 (МИА) - Утрово во 8.00 часот почина Н.С. (21), кој на 29 јуни физички беше нападнот од страна на три машки лица на автобуската постојка на булевар „Александар Македонски“. 
Read more
Кои се најдобрите смартфони на светот?

Кои се најдобрите смартфони на светот?

Business insider објави листа на најдобрите 20 смартфони што се присутни на пазарот оваа година. Во нивниот избор ниту моделот на Apple, ниту пак тој на Samsung не го освоија првото место.
Read more
Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски

Скопје, 9 ноември 2018 (МИА) – Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијката Даниела Алексовска Стојановска.
Read more
Судењето за смртта на Никола Саздовски почнува на 9 ноември

Судењето за смртта на Никола Саздовски почнува на 9 ноември

Скопје, 31 октомври 2018 (МИА) – Судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски почнува на 9 ноември во Кривичниот суд.
Read more
Кинеска доминација: Ова се најбрзите Android телефони во моментот

Кинеска доминација: Ова се најбрзите Android телефони во моментот

Кинеската апликација за тестирање на перформансите на смартфони AnTuTu ја објави ранг листата на најбрзи Android телефони во март.
Read more