Барај

Осуденик во Идризово нападнал надзорник

Осуденик во Идризово нападнал надзорник

Скопје, 6 ноември 2018 (МИА) – Надзорник од Казнено-поправната установа Идризово вчера бил нападнат од осуденик додека вршел служба во амбулантното одделение.
Read more

Запленета марихуана, приведени тројца дилери од Охрид

Read more
Скопјанец нападнал возач на ЈСП со бејзбол палка

Скопјанец нападнал возач на ЈСП со бејзбол палка

Скопјанец нападнал возач на автобус откако претходно му пресекол пат со автомобил.
Read more
Загина градежен работник на објект во изградба во Скопје

Загина градежен работник на објект во изградба во Скопје

Скопје, 19 февруари 2019 (МИА) – Градежниот работник М.А.(33) од тетовското село Челопек, загина вчера на објект во изградба на улица „Лондонска“ во Скопје, што го гра
Read more

Приведени двајца дилери на хероин од Кочани

Read more
Приведени двајца гостиварци поради напад на полицајци

Приведени двајца гостиварци поради напад на полицајци

Гостивар, 17 октомври 2018 (МИА) - Двајца гостиварци се лишени од слобода откако претходно се обиделе физички да нападнат полицајци кои вршеле контроли во сообраќајот.
Read more
Ловџија во битолско застрелал маж „од невнимание“

Ловџија во битолско застрелал маж „од невнимание“

Вчера околу 22:30 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Габалавци, битолско, на место викано „Бакици-нива“, Р.М.(38) од с.Габалавци заедно со Љ.Н.(56) и Г.А.(33) и двајцата од с.Логоварди, битолско се упатиле кон нива сопственост на
Read more

Кривична за 20 скопјани кои седеле во иста хотелска соба во Крушево

Скопје, 3 јануари 2021 (МИА) – Кривична пријава е поднесена против 20 скопјани кои биле во иста соба во хотел во Крушево, иако биле предупредени од персоналот да не се групираат и влегле во хотелскиот базен во пог
Read more
Притвор за жител на Арачиново поради убиство

Притвор за жител на Арачиново поради убиство

Скопје, 16 ноември 2019 (МИА) – Полицијата го приведе Б.Р.
Read more

Скопјанец измамил делчевец за 17.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Б.А.(33) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама”.
Read more
Осуммина приведени за поседување дрога, меѓу кои еден полицаец

Осуммина приведени за поседување дрога, меѓу кои еден полицаец

Вкупно осум лица се приведени за дрога во три полициски контроли завчера и вчера на наплатата станица на автопатот  Тетово – Гостивар.
Read more
Фатена криминална банда која ограбувала граѓани во Аеродром и Центар

Фатена криминална банда која ограбувала граѓани во Аеродром и Центар

Скопје, 11 јули 2018 (МИА) - Кривични пријави и притвор заработија шетмина крадци од Скопје за разбојништво и тешки кражби сторени во Аеродром и Центар.
Read more