Барај

Како да ја одберете совршената зимска капа за вашиот облик на лице?

Како да ја одберете совршената зимска капа за вашиот облик на лице?

Read more
Бакингемската палата го соопшти името на кралското бебе

Бакингемската палата го соопшти името на кралското бебе

Лондон, 8 мај 2019 (МИА) – Новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денеска Бакингемската палата.
Read more

Чорлука: И ден-денес сум лут на лекарите поради капчето

Асистент селекторот на хрватската репрезентација Ведран Чорлука најави проба против Чешка, која Хрватска ќе ја игра на Европското првенство во петок.
Read more
Зимски модни комбинации во окер боја
filter

Зимски модни комбинации во окер боја

Темно жолтите нијанси, познати и како окер или „сенф“ бои, се одличен избор за облека во есенските и зимските денови. Капче, шалче, капут, панталони, здолништа, џемпери и фустанчиња...
Read more
filter

Бред Пит повторно во врска - новата девојка изгледа како копија на Анџелина Џоли

Бред Пит (56) има нова девојка – познатиот актер излегува со германската манекенка Никол Потуралски (27).
Read more
Принцот Хари во скришна посета на девојката за Велигден

Принцот Хари во скришна посета на девојката за Велигден

Не е тајна дека британскиот принц Хари е во врска со актерката Меган Маркл од популарната ТВ-серија Suits.
Read more
artovi-brat.jpg

Како да тролаш познавачи на модерна уметност?

Кога станува збор за уметност, особено модерната, не е тешко да ги тролаш луѓето. Едно 17-годишно момче на оригинален начин ги насамари посетителите на Музејот за модерна уметност во Сан Франциско.
Read more
Како Русите му оддадоа почит на Лев Јашин?
filter

Како Русите му оддадоа почит на Лев Јашин?

Московски Динамо во неделата играше дома против Краснодар, а натпреварот мина во знак на Лев Јашин чиј роденден е два дена подоцна.
Read more
Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на Груевски

Судот во Унгарија одлучува за екстрадицијата на Груевски

Скопје, 27 јуни 2019 (МИА) – Поранешниот премиер Никола Груевски денеска е на рочиште во Судот Будимпешта, каде се одлучува за барањето поднесено од Министерството за
Read more
Судот во Будимпешта ја одби екстрадицијата на Груевски

Судот во Будимпешта ја одби екстрадицијата на Груевски

Скопје, 27 јуни 2019 (МИА) – Поранешниот премиер Никола Груевски нема да биде екстрадиран од Унгарија.
Read more
Јавен повик за волонтери во фан зоните на Супер Купот во Скопје

Јавен повик за волонтери во фан зоните на Супер Купот во Скопје

На 8-ми август во Скопје нè очекува најголемото спортско доживување на Балканот, Супер Купот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.
Read more
filter

22 октомври 1929, денот на Лев Јашин

На денешен ден во Москва е роден човекот кој според многумина е најдобриот фудбалски голман во историјата, популарниот „Црн пајак“.
Read more