Барби го пронајде својот Кен

Од претходно беше познато дека актерката Марго Роби ќе се појави како Барби во новиот филм, а сега е познато и кој ќе биде новиот Кен.

Улогата на Кен ја доби 40-годишниот актер Рајан Гослинг, пишува Deadline. Иако веста не е потврдена, Buzz Feed пишува дека Гослинг е во преговори за улогата во новиот филм за Барби.

Рајан наводно првин ја одбил улогата поради други снимања, но на крајот се согласил да биде дел од проектот.

Режисерка на филмот за Барби и Кен е Грета Гервиг, позната по Little Women и Lady Bird. На сценариото работи и нејзиниот сопруг Ноа Баумбак, кој пред две години го режираше Marriage Story.

Снимањето за новиот филм би требало да почне кон почетокот на идната година, а други детали не се познати.

Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Филм & ТВ

Scream 5: Кој се крие зад маската на убиецот?

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Новиот документарец на Netflix го следи освојувањето на 14-те највисоки врвови во светот за само 7 месеци

Read more

Поради новиот сој на корона „воскресна“ филм од 1963 година

Read more
 

Сцена

  • filter

Scream 5: Кој се крие зад маската на убиецот?

Читај повеќе

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец на Netflix го следи освојувањето на 14-те највисоки врвови во светот за само 7 месеци

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради новиот сој на корона „воскресна“ филм од 1963 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку заработи Мараја Кери oд божиќната песна „All I Want For Christmas Is You“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите хорор филмови кои не смеете да ги гледате сами

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „No Time to Die“

Читај повеќе

Режисерот Филиповиќ во боите на виножитото: Не постои дел од мене од кој се срамам

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 скриени детали на филмски постери

Читај повеќе