ЛА ЛИГА 2019/20

Барди стрелец во триумфот на Леванте над Бетис

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди даде свој придонес во денешниот триумф (4:2) на Леванте над Бетис.

Македонецот го постигна вториот гол за Леванте на мечот од 32. коло. За Барди ова беше четврти гол во сезоната 2019/20.

Тренерот на домашниот состав во 64. минута го повлече Барди од игра за да го зачува за следните предизвици.

Леванте по денешната победа се наоѓа во средишниот дел на табелата во Ла Лига и со речиси обезбеден опстанок. 

реклама

Фудбал

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Read more

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Read more

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Read more

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Read more

Спорт

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Читај повеќе
  • play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Читај повеќе

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Читај повеќе

Ибра го напушта Милан – се враќа во Шведска

Читај повеќе

Ролан Гарос ќе прима по 20.000 гледачи на ден

Читај повеќе