Барса и Реал добија конкурент, Јуве со понуда за Нејмар

„Бјанконерите“ посакуваат тандем Нејмар - Кристијано Роналдо во нападот па затоа на ПСЖ му го понудија Пауло Дибала плус пари за да го добијат Бразилецот.

Понудата на Јувентус е 100 милиони евра плус аргентинскиот напаѓач кој не е во плановите на Маурицио Сари и за кого ПСЖ веќе има изразено интерес. Сепак, тоа би било помалку од она што ПСЖ ѝ го плати на Барса кога го доведе Нејмар, 222 милиони евра бидејќи вредноста Дибала моментално е 80 милиони евра.

Бразилецот има желба да се врати во Барселона, но помислата да му биде пратнер на Кристијано Роналдо може да влијае врз неговата одлука. Проблем за Барса е и тоа што ПСЖ не сака да се откаже од Нејмар без обезбедена негова замена, а Јуве токму тоа го има како џокер.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Фудбал

Норвич испадна од Премиер лигата

Read more

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Read more

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Спорт

Норвич испадна од Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе