ЛА ЛИГА 2020/21

Барса ја потопи Осасуна

Каталонците гневот го истурија врз немоќната Осасуна која со полна мрежа се упати назад кон Памплона.

Со по два гола во двете полувремиња, тимот на Барселона оствари победа од 4:0 над Осасуна и им се врати на победите во Ла Лига.

Серијата ја почна Данецот Мартин Брејтвејт во 29. минута, а на три минути пред паузата Антоан Гризман го дуплираше водството.

Во 57. минута Кутињо зголеми на 3:0, а Лео Меси на 17 минути пред крајот го постави конечниот резултат.

Ова беше само четврта победа за Барса во деветтиот натпревар со што сега иам 14 бодови, дури 7 помалку од лидерот Реал Сосиедад.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Фудбал

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Read more

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more

Бившата девојка на Игуаин: Беше опседнат со „лесни“ девојки

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Читај повеќе

Познати термините за натпреварите на Вардар во СЕХА лигата во јануари и февруари

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Читај повеќе

Трет пораз за македонските ракометари на СП во Египет

Читај повеќе
  • play_arrow

Бившата девојка на Игуаин: Беше опседнат со „лесни“ девојки

Читај повеќе

Рибери не исклучува враќање во Бундеслигата

Читај повеќе

Историско финале: За првпат жена ќе суди на Супербоул

Читај повеќе

Верон: Занети може да го намами Меси во Интер

Читај повеќе