Барса мерка пет бесплатни играчи - сите заедно вредат 180 милиони евра

Финансиската слика на Барселона никогаш не била полоша. Клубот должи вкупно 1,35 милијарди евра, а само минатата сезона го зголеми долгот за 481 милион евра.

Тимот на Барселона не делува толку моќно како порано, а претседателот Жоан Лапорта се обидува да ги поврзе работите за да ја направи Барселона посилна во наредните сезони.

Mundo Deportivo пишува дека Барселона следното лето ќе се обиде да донесе пет играчи, бесплатно. Каталонскиот клуб е насочен кон играчи чиј договор истекува на крајот на сезоната.

Голманот Андре Онана (25) од Ајакс е прв на листата и според Transfermarkt вреди 17 милиони евра. Барселона би презела двајца играчи од Челзи. Тоа се бранителите Цезар Аспиликуета (32) и Антонио Рудигер (28). Шпанецот вреди 13 милиони евра, а Германецот 35 милиони.

Барселона ќе ја засили конкуренцијата во средниот ред со доаѓањето на Пол Погба (28) од Манчестер Јунајтед и Франк Кеси од Милан (24). Според Transfermarkt, цената на Погба е 60 милиони евра, а на Кеси 55.

Сите наведени играчи сѐ уште не ги продолжиле договорите со своите клубови и Барселона чека шанса. Серхио Агуеро, Мемфис Депај и Ерик Гарсија пристигнаа во Барселона на ист начин во пресрет на оваа сезона.

реклама

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Бил Клинтон хоспитализиран, сместен е на интензивна нега

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more

Дали знаете зошто во супермаркетите нема прозорци?

Read more

Фудбал

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Read more

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Read more

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Read more
 

Спорт

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси за бразилскиот судија: Секогаш ни прави вака, како да е намерно

Читај повеќе

Мекгрегор објави навреди кон Хабиб, па го избриша твитот

Читај повеќе

Приведен сопругот на убиената атлетичарка Тироп

Читај повеќе