Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Петмина играчи на Барселона и двајца членови на стручниот штаб добиле позитивни резултати за COVID-19 на првите тестирања на почетокот на пандемијата, но клубот не ја објавил оваа информација.

Оваа вест прво беше објавена во емисијата Tú Diràs на каталонското радио RAC1, а денеска ја пренесе влијателниот шпански весник AS.

Кај петте играчи и двајцата членови болеста била асимптоматска, а на повторените тестови – пред да се вратат на тренинг – веќе биле негативни.

Не се нагласува кои биле заразените, доколку овие информации воопшто се вистинити, а од клубот досега не ја негираа, ниту потврдија веста.

Барселона треба да се врати во Ла Лига на 13 јуни, кога се соочува со Мајорка.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Фудбал

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Read more

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Read more

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Read more

Спорт

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Читај повеќе

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Читај повеќе

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Читај повеќе
  • play_arrow

На 4 кола до крајот Зенит ја одбрани титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пандев со 93. гол во Серија А, Наполи ја доби Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Читај повеќе