ЛА ЛИГА 2019/20

Барса сопрена во Севиља, Реал доби шанса да се израмни

Барселона не успеа да слави на тешкото гострување кај Севиља со што му пружа шанса на Реал Мадрид со победа да ја стигне на врвот.

Иако скоро сите познавачи и љубители на шпанскиот фудбал очекуваа голови на дуелот помеѓу Севиља и Барселона, сепак 90-те минути останаа без затресена мрежа.

Барселона, како и обично, имаше контрола и посед, но не успеа да го пронајде патот до мрежата на чешкиот голман Томаш Вацлик кој втора сезона го чува голот на Севиља. Убиствениот напад на гостите со Меси, Суарес и Брејтвејт, а во вториот дел и Гризман, остана без муниција.

Барса сега има 65 бодови од 30 натпревари, три повеќе од второпласираниот Реал кој допрва треба да го одигра својот натпревар од ова тековно коло. Утревечер Кралскиот клуб има тешко гостување во Сан Себастијан кај Реал Сосиедад, каде со евентуална победа бодовно ќе се израмни со Каталонците на врвот.

реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Read more

Фудбал

Шкупи ја зголеми предноста, Брегалница откина бод во Струмица

Read more

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Read more

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Read more

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Read more
 

Спорт

Шкупи ја зголеми предноста, Брегалница откина бод во Струмица

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов пораз на лидерот Голден Стејт, ги изненади Сан Антонио

Читај повеќе

Ѓоковиќ со порака за здравје ги поддржа големите протести во Белград

Читај повеќе

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе