Фудбал

Барселона без Меси и Суарес на мечот со Бетис

25. август 2019 - 10:40 | МИА
Барселона, 25 август 2019 (МИА) – Шпанскиот шампион Барселона вечер на дуелот со Бетис од  второто коло во Примера ќе биде значајно ослабен. Тренерот Валверде нема да може да смета на повредените Лионел Меси и Луис Суарес.

Исто така во составот го нема ниту Усман Дембеле кој продолжува да се опоравува од повредата.

Валверде во списокот го стави 16-годишниот напаѓач Ансу Фати.

Еве ги играчите кои ќе се обидат на Барселона да  ја донесет првата победа во новата сезона: Тер Штеген, Пења, Семеду, Пике, Ленглет, Алба, Умтити, Жуниор, Ракитиќ, Бускец, Артур, Рафиња, Роберто, Де Јонг, Видал, Перес, Гризман и Фати.

Средбата на „Камп Ноу“ почнува во 21 часот. 

Коментирај