Барселона мора да го скрати буџетот за плати за половина милијарда евра

Поради големите расходи и лошото финансиско работење предизвикано од пандемијата на коронавирус, шпанскиот фудбалски гигант Барселона ќе мора да го редуцира својот буџет за плати за новата сезона за дури 514 милиони евра, јавија денеска британските медиуми.

Барселона за плати во сезоната 2019/20 потроши рекордни 675 милиони евра, а сега раководството на Ла Лига бара лимитот за плати да изнесува 161 милиони евра.

Како тоа ќе може да се спроведе во Барселона, во услови кога само капитенот Лионел Меси заработуваше 75 милиони евра по сезона, никој не знае.

Паралелно со ова, долгот на Барселона изнесува дури една милијарда и 280 милиони евра. 

Тагови
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Фудбал

Неверојатната физичка трансформација на Алфонсо Дејвис

Read more

Манчестер Сити го доведе најскапото засилување во историјата на англискиот фудбал

Read more

Ериксен првпат на тренинг со Интер по срцевиот удар

Read more

Асенсио ѝ донесе финале на Шпанија на олимпискиот турнир во фудбал

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Неверојатната физичка трансформација на Алфонсо Дејвис

Читај повеќе

Манчестер Сити го доведе најскапото засилување во историјата на англискиот фудбал

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ериксен првпат на тренинг со Интер по срцевиот удар

Читај повеќе

Која е вистината за Ѓоковиќ и зошто постојано e мета на критики?

Читај повеќе

Instagram го блокираше профилот на најбрзата жена во светот

Читај повеќе

Одбојкарките на Србија во полуфинале со САД на Олимписките игри

Читај повеќе

Американецот остана без злато иако истрча побрзо од стариот светски рекорд

Читај повеќе

Асенсио ѝ донесе финале на Шпанија на олимпискиот турнир во фудбал

Читај повеќе

Интер ја одби понудата на Челси за Лукаку

Читај повеќе