Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Барселона го победи Елче со 1:0 во Купот на Гампер.

Победничкиот погодок уште во втората минута го постигна Антоан Гризман.

Купот Жоан Гампер е пријателски турнир што секоја година го организира каталонскиот клуб.

Ова беше 55. издание на купот, а триумфот беше 43-та победа на „Блауграна“ на турнирот и осма во низа.

Remote video URL
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Фудбал

Ливерпул дојде до бројката од 10.000 голови

Read more

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

Read more

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Read more

Барселона потврди, Бартомеу ја напушта претседателската функција во клубот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Ливерпул дојде до бројката од 10.000 голови

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

Читај повеќе
  • play_arrow

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Барселона потврди, Бартомеу ја напушта претседателската функција во клубот

Читај повеќе

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе