Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Роналд Куман повеќе не е тренер на Барселона, потврди каталонскиот клуб.

Челниците на Барселона вчера вечерта одржаа итен состанок и донесоа одлука да му дадат отказ на холандскиот тренер, по серијата лоши резултати кои ги имаше во последно време.

Иако претседателот на клубот Жоан Лапорта и пред Ел Класико изјави дека Барселона ќе го задржи Куман, без разлика на резултатите во дербито, очигледно најновиот пораз не можел да биде занемарен.

Капката што ја прели чашата беше вчерашниот пораз од Рајо Ваљекано, со резултат од 1 : 0.

URL

Барселона минатиот викенд изгуби од Реал Мадрид на својот стадион со 2 : 1, а Каталонците по 10 одиграни натпревари се деветти на табелата со 15 бода.

Куман дојде во Барселона во август, 2020 година. екипата ја водеше на 67 натпревари на кои забележа 40 победи, 11 реми натпревари и 16 порази.

URL
реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Фудбал

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Read more

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Read more

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Read more

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе

Медведев: Ѓоковиќ треба да чести вечера

Читај повеќе
  • play_arrow

Варварска ММА борба: Удирал онесвестен противник, навивачите згрозени

Читај повеќе