Барселона претстави нов гостински дрес

Фудбалерите на Барселона во новата сезона ќе тргнат со нови дресови. Направен е редизајн на актуелните дресови, па играчите на Барселона во нови дресови ќе се обидат да ја вратат шампионската титула.

Домашниот дрес е претставен претходно месецов, а навивачите беа одушевени од изгледот на дресот во кој беа задржани традиционалните сини и црвени линии.

URL
View this post on Instagram

Oh my 🐐

A post shared by FC Barcelona (@fcbarcelona) on

„Денеска официјално ги претставуваме новите дресови за сезоната 2020/21. Нивниот дизајн е инспириран од првата златна ера на нашиот клуб. Од денеска тој дрес е во продажба на клупските продавници“, соопштија тогаш од Барса.

Сега и гостинските дресови добија нова варијанта, а навивачите во коментари под видеото на објавените дресови искажаа одушевување. Некои дури бараат овој дрес да биде примарен.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе