Барти ќе го пропушти УС Опен

Првиот рекет на светот, Ешли Барти, објави дека ќе го пропушти Грен слемот УС Опен. Причината за одлуката на австралиската тенисерка е пандемијата на коронавирус.

– Заедно со мојот тим решивме, да не летам во САД за да учествувам на УС Опен и на Мастерсот во Синсинати. Иако ми се допаѓаат двата турнира, ризикот од заразување на коронавирусот е сè уште преголем. Не се чувствувам пријатно да се изложувам себеси и мојот тим на оваа ситуација, изјави Барти за „Sportface“.

Во 2019 година, Барти стигна до четвртото коло на УС Опен.

реклама

Тенис

Ѓоковиќ го елиминираше противникот на стартот на Ролан Гарос

Read more

Еванс по поразот на Ролан Гарос: Дури ни на куче не би му дал вакви топчиња

Read more

Вердаско отпадна од Ролан Гарос, позитивен е на COVID-19

Read more

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Read more

Спорт

  • play_arrow

Дајер мораше во веце среде натпревар, Мурињо тргна по него

Читај повеќе

Милан го бара Далот

Читај повеќе

Металург обезбеди пласман во групната фаза од Европската лига

Читај повеќе

Поради позитивни кај ПИК Сегед одложен натпреварот со Вардар

Читај повеќе

Ќе има ВАР на баражот Македонија - Косово

Читај повеќе

Ѓоковиќ го елиминираше противникот на стартот на Ролан Гарос

Читај повеќе

Газдата на Атлетико го повика Меси да му се приклучи на Суарес

Читај повеќе

Конте: Примивме многу голови? Па Сити прими 5

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со правилото за игра со рака?

Читај повеќе