Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Претседателот на Барселона уверува дека главната ѕвезда нема да си оди и ќе игра уште три или четири сезони по што ќе замине во пензија.

„Не го велам ова само јас. Самиот Меси го кажува, дека сака да ја заврши професионалната кариера во Барселона и дека тоа е единствениот клуб за него“, вели Жузеп Марија Бартомеу во интервју за beIN SPORTS.

Ова доаѓа откако во последно време повторно се раширија шпекулации дека Аргентинецот е незадоволен од тоа како се одвиваат работите во Барселона, а тоа сака да го искористи Интер и да го донесе во Серија А со што и би се воскреснало ривалството Меси - Роналдо.

„Апсолутно немам никакви сомнежи дека која ќе ја заврши својата фудбалска кариера за три или четири години, тоа ќе биде тука во Барселона. Меси има многу јасен став. Тој е тука од кога беше дете. Ги знае нашите бои и веќе е дел од историјата на клубот“, тврди тој.

За Бартомеу не само што Лео Меси е најдобриот фудбалер во модерниот фудбал, туку тој е и во целата фудбалска историја, подобар и од Пеле и Марадона.

„Тој е најдобриот играч на светот. Не само сега во моментов, туку во историјата на оваа игра. Тој е во Барселона и јасно стави дознаење дека останува тука“.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more

Фудбал

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Read more

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Read more

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Read more

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Read more

Спорт

Осака се повлекува од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Медиумите во Англија го критикуваа Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами поведе со 2:0 во финалето на Истокот против Бостон

Читај повеќе

Сите резултати од 2. квалификациско коло од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес полагаше италијански, студентите му дофрлаа: „Кјелини те чека на вечера“

Читај повеќе

Sky Sport Italia: Падна договор меѓу трите клуба, Џеко заминува во Јуве

Читај повеќе
  • play_arrow

Шкендија во Романија го продолжи европскиот сон, на ред е Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Хајдук ја исфрли Ренова од Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Читај повеќе