Бартомеу: Преговорите за трансферот на Лаутаро се во мирување

Претседателот на Барселона откри дека преговорите со Интер за трансфер на напаѓачот Лаутаро Мартинес во моментов не се ни водат.

Интер и Барселона периодов не држат преговори за долго најавуваниот трансфер на Аргентинецот. Претседателот на Каталонците, Жузеп Марија Бартомеу, во интервју за емисијата „Onze“ на TV3 даде објаснување за тоа што во моментов се случува.

„Кога станува збор за Лаутаро, преговорите се ставени во мирување во овој момент. Со Интер зборувавме пред некоја недела. Сега сме во фаза кога правиме анализи“, рече Бартомеу.

Откри и дека овој преоден рок нема да биде како порано, со одлед на кризата заради коронавирусот која го погоди и фудбалскиот свет.

„Наредниот трансфер период ќе биде многу специфичен. Големите клубови ќе имаат лимитирани буџети поради економските проблеми, но Барса секогаш ќе биде главен играч на пазарот“, смета претседателот.

Во меѓувреме формата на Лаутаро падна после паузата.

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Фудбал

Фулам се врати во Премиерлигата

Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Читај повеќе

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Читај повеќе

Касиљас соопшти дека се пензионира

Читај повеќе

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе