The Batman доби искрен трејлер

Најновата преработна за суперхеројот Бетмен почна да се прикажува во март, а на барање на фановите тимот на Screen Junkies изработи искрен трејлер.

Во главната улога, за прв пат како Брус Вејн, се појавува Роберт Патисон, кој претходно се прослави со улогата на вампирот Едвард Кулен во „The Twilight Saga“, а имаше забележително појавување и како Седрик Дигори во „Harry Potter and the Goblet of Fire“ кога и прв пат се појави на големиот екран.

Во останатите улоги се Зое Кравиц (ќерката на Лени Кравиц), Пол Дано, Џефри Рајт, Џон Туртуро, Питер Сарзгард, Енди Серкис и Колин Фарел.

Режијата е на Мет Ривс кој заедно со Питер Крег го напиша и сценариото.

Remote video URL
реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Read more

Филм & ТВ

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Read more

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Read more

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Read more

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Читај повеќе

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Читај повеќе
  • play_arrow

„Bullet Train“ со Бред Пит се искачи на врвот на бокс-офисот во многу слаба недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе